Codeigniter Date Helper Kullanımı

Codeigniter Captcha Kullanımı

Codeigniter Array Helperı Kullanımı

Codeigniter Controller’dan View Veri Aktarma

Sanal Gerçeklik Şnorkeli Nautilus VR

Teknoloji Haberleri Cuma Mart 13th, 2015
650 Görüntülenme

Günümüzün en popüler teknolojilerinden biri olan sanal gerçeklik gözlüğü, bambaşka diyarlara yolculuk etmeyi, insanı göremeyeceği senaryoların içine sokmayı sağlayan nefis bir buluş. Ancak bu cihazların en büyük problemi, dokunma duygusunu verememesi. Project Nautilus VR ise tam olarak bunu gerçekleştirmek için geliştirilmiş durumda.

Sanal gerçeklik gözlüklerinin su altı versiyonu olan Nautilus VR, bir Kickstarter projesi. Su altı görüntüleri sunan normal sanal gerçeklik gözlüklerini de bu şekilde kullanabilirsiniz elbette ancak balıkları seyre dalarken kendinizi boğulmuş olarak bulabilirsiniz. (Daha doğrusu başkası sizi bulabilir.) Nautilus VR ise bu sorunu, sahip olduğu nefes borusuyla ortadan kaldırıyor. Bu özelliğiyle sanal gerçeklik şnorkeli olarak tanımlayabileceğimiz cihaz, sizi okyanusun derinliklerine, o gizemli dünyaya davet ediyor.

Nautilus VR, cep telefonlarıyla uyumlu çalışıyor ve doğal olarak su geçirmez özelliğe sahip. Kickstarter’da fon toplamaya başlayan Nautilus VR 100 bin dolarlık hedefine ulaşırsa yıl sonuna doğru piyasada olacak.

LOG

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler