PS PLAYER

HTML 5 Audio Player

CSS only Müzik Player Elementi

Müzik Player | Audio Player

Şarap sevelerinden favori uygulaması Vivino, 25 milyon dolar yatırım aldı

Girişimler 13 Ocak 2016
150 Görüntülenme

İçerik, keşif ve alışverişi bir araya getiren başarılı mobil uygulamalar arasında yer alan Vivino, SCP Neptune International liderliğinde 25 milyon dolar yatırım aldı. Danimarka merkezli girişimin ikinci turu olma özelliğindeki yatırımla Vivino’nun  ABD, İtalya, Fransa ve İspanya gibi yurt dışı pazarlarda vites yükseltmeye başlayacağı belirtiliyor.

2009 yılında kurulan ve ilk mobil uygulamasını 2011’de yayınlayan Vivino, şarap sever topluluğunu bugüne kadar 228 ülkeden 13 milyon kullanıcıya çıkardı.Mobil öncelikli Vivino’nun iOS, Android ve Windows Phone uygulaması görsel odaklı bir arama motoru gibi çalışıyor. Uygulama ile elinizdeki şarabın fotoğrafını çekip, yükleyerek bu şaraplarla ilgili bilgilere ulaşabiliyor, tüketicilerin yorumlarını görebiliyor ve farklı şarapları kıyaslayabiliyorsunuz.

Vivino, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında 10 milyon kullanıcıyı geçtiğini ve uygulaması üzerinden günlük 500 bin adet şarap taramasının yapıldığını duyurmuştu. Bununla birlikte e-ticaret açılımını yapan Vivino’nun mobil uygulaması üzerinden beğendiğiniz bir şarabı satın almak mümkün hale gelmişti. O dönemde Vivino’nun veritabanında 6 milyon farklı şarap (133 milyon şişe taramasından elde edilen) olduğu belirtiliyordu.

Vivino, yatırımla birlikte şarap tüketiminin yüksek olduğu ABD, İtalya, Fransa gibi yeni pazarlarda pazarlama faaliyetlerine ağırlık vermeye başlayacak. Girişimin hedefi bu yıl 25 milyon kullanıcıya ulaşmak ve takip eden her yıl 50 milyon yeni kullanıcı eklemek. İnsanların şarap seçim alışkanlıklarının değiştiğini söyleyen Vivino, bu dönüşüme öncülük etmek istiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Stan Lee ve Jim Hensondan Rap Savaşı

Stan Lee ve Jim Hensondan Rap Savaşı

5 Ağustos 2015
151 Görüntülenme
Brain it on the truck! – 36. Bölüm – 1. Dünya

Brain it on the truck! – 36. Bölüm – 1. Dünya

21 Kasım 2016
105 Görüntülenme
Manhunt Ve Bully, PlayStation 4 İçin Çıktı

Manhunt Ve Bully, PlayStation 4 İçin Çıktı

24 Mart 2016
151 Görüntülenme
Hareketli HTML / CSS / jQuery Progress Bar

Hareketli HTML / CSS / jQuery Progress Bar

28 Kasım 2016
450 Görüntülenme
Ödeme Formu Tasarımı

Ödeme Formu Tasarımı

31 Ekim 2016
148 Görüntülenme