Evden Eve Nakliyat

PHP ile Twitter API Kullanarak Uygulamaya Bağlanma

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Steve Jobs’tan 13 İlham Verici Söz

Selfie uygulaması Frontback kapanmaktan kurtuluyor

Mobil 2 Ağustos 2015
63 Görüntülenme

Kısa bir süre önce kapanacağını duyuran selfie uygulaması Frontback, yeniden doğuş operasyonunu tamamladı. Frontback CEO’su ve kurucusu daha önce yazdığı veda mektubunda 15 Ağustos itibariyle kapanacaklarını açıklamıştı.

Frontback’in web sitesi güncellenerek, ekipten bir duyuru mesajı daha yayınlandı. Gelen mesajlar ve Frontback kullanıcı topluluğunun tepkisini bir hayli duygulu karşılayan Frontback ekibi, çözümü de bulduğunu belirterek hizmet vermeye devam edeceklerini açıkladı. Bunun için bir yatırımcı ortakla anlaşma imzalanmış ve bu maddi yardım Frontback’i tekrar toparlamaya yetecek mi onu biraz da zaman gösterecek.

Frontback’in kurucusu Frédéric della Faille, yeni ortakla ilgili bir bilgi vermezken bunu doğru zamanda açıklayacaklarını iletti. Ayrıca bedelle ilgili de bir açıklama yok. Bunun yanı sıra şirkete yeni ortak olan bu isim yeni bir ekip getirecek ve muhtemelen Frontback pivot ederek yeni bir lansmanla karşımıza çıkacak.

Frontback uygulamasıyla en akılda kalıcı şey ise 2013 yılında ortaya çıkan bu uygulamanın hızla 200 binden fazla indirilme rakamına ulaşması, Ashton Kutcher’dan Belçika Başbakanına kadar bir sosyal ağı popülerleşmeye sevk eden ünlü isimlerin katılımına şahit oldu.

En çarpıcısı ise, Frontback’in satış için Twitter ile masaya oturmasaydı. Twitter, 40-50 milyon dolar arasında bir rakam teklif ettiği Frontback tarafından reddedilmeseydi. Biz her ne kadar girişimlerin yatırımı reddetmesi ve sonrasında yıllar içerisinde daha büyük yatırım teklifleri alması hikayelerini beğenirken, kimi girişimler de arkasındaki rüzgarı ve anlık fırsatları değerlendiremeyerek başarısızlığa sürükleniyor.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
"Eden Bulur" Deyiminin 17 İspatı

"Eden Bulur" Deyiminin 17 İspatı

22 Temmuz 2015
103 Görüntülenme
Kaykay da Modern Çağa Ayak Uydurdu

Kaykay da Modern Çağa Ayak Uydurdu

22 Mart 2015
64 Görüntülenme
WordPress Yorum Yapmayanlara Linki Gizleme Eklentisi

WordPress Yorum Yapmayanlara Linki Gizleme Eklentisi

10 Ekim 2015
307 Görüntülenme
iPhone 7 Plus çift kameralı gelebilir

iPhone 7 Plus çift kameralı gelebilir

28 Ocak 2016
99 Görüntülenme