Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Sergey Brin ve Larry Pagein danışmanı Twitterın yeni yönetim kurulu başkanı oldu

Teknoloji Haberleri 14 Ekim 2015
141 Görüntülenme

Google’da 1999 yılından bu yana Chief Business Officer ve CEO ile kurucuların danışmanı olarak görev yapan Omid Kordestani, Jack Dorsey’in bizzat yaptığı açıklamayla Twitter’ın yeni yönetim kurulu başkanı olarak atandı.

Netspace’de 1986-1990 yılları arasında başkan yardımcısı olarak görev yapan, ardından HP’ye geçen Kordestani, burada da ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı olarak 1990-1999 yılları arasında görev yaptı. Son olarak 1999 yılından bu yana Google‘da Larry Page ve Sergey Brin‘in tepe danışmanlarından birisi olan Omid Kordestani aynı zamanda Chief Business Officer olarak görev yapmış. Twitter’a yönetim kurulu başkanı olarak atanan Omid Kordestani yine Jack Dorsey‘in aktardığına göre doğrudan Jack Dorsey’e yardımcı olacak ve danışmanlık yapacak.

🐥⚡️ Today we’re appointing @OmidKordestani to the Twitter Board of Directors to serve as our Executive Chairman!

— Jack (@jack) 14 Ekim 2015

A great chairperson is the first step towards continuing to make our Board one of the best in the world, and purpose-built to serve Twitter. — Jack (@jack) 14 Ekim 2015

Omid Kordestani’nin liderlik yönünden ve geçmiş tecrübelerinden de sonuna kadar yararlanacaklarını belirten Jack Dorsey, Omid Kordestani’nin COO’luk görevini sürdüren Adam Bain ve CFO’luk görevini sürdüren Anthony Noto ile de birebir çalışacağını açıklamış. Uzun süre CEO pozisyonu için görüşmeler yapan Twitter ardından kurucu ortak ve eski CEO Jack Dorsey’i tekrardan bu göreve getirmişti. Şirket dün yaptığı açıklama ile toplam işgücünün yüzde 8’inin gelir-gider dengesi açısından işten çıkartıldığını açıklamıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Windows 10 Mobile piyasaya sürülüyor

Windows 10 Mobile piyasaya sürülüyor

26 Ocak 2016
159 Görüntülenme
Farklı Ateş Yakma Yöntemi [Video]

Farklı Ateş Yakma Yöntemi [Video]

12 Aralık 2015
160 Görüntülenme
En iyi 7 takvim uygulaması

En iyi 7 takvim uygulaması

30 Kasım -0001
158 Görüntülenme