Popup Resim Galeri Modülü Yapımı

Resimleri Popup Pencerede Gösterme

HTML & CSS ile Popup Pencere Yapımı

CSS ile Oluşturulmuş Takvim Şablonu

Siber gasp çetesi DD4BC nasıl çalışıyor ve amaçları ne?

Teknoloji Haberleri 10 Eylül 2015
60 Görüntülenme

Son yıllarda küresel olarak ünlü şirketlere yapılan siber saldırıların ardından şirketlere ait birçok gizli bilgi gün yüzüne çıkmıştı. Bu saldırılar sonrasında hedefteki şirketler ise oldukça yıpranmıştı. Akamai son yayınladığı raporlardan bir tanesiyle siber gasp çetesi “DD4BC”‘nin hedeflerini, yöntemlerini ve amaçlarını irdeliyor.

Akamai’nin “Case Study: Summary of Operation DD4BC” başlığıyla yayınladığı raporda ilk dikkat çeken bilgi geçtiğimiz 10 ay içerisinde Akamai’nin müşterileri 141 kez DD4BC tarafından saldırıya uğramış. Saldırıların altında yatan temel motivasyon ve amaç ise oldukça basit, para. Siber korsan grubu belirledikleri şirketlere DDoS atakları yaparak servislerin çökmesine ve şirketlerin müşterileri karşısında mağdur etmeye ve onları taleplerini yerine getirmeye zorluyor. Hedefteki şirketten ise saldırının bitirilmesi karşılığında “Bitcoin” talep ediliyor.

Eylül 2014’ten bu yana saldırılar gerçekleştiren grubun hedefinde internet tabanlı şirketler bulunuyor. Ekip son olarak finans endüstrisinde bulunan bir şirkete saldırmış ve kamuoyu karşısında şirketi baskıyla zor düşürerek taleplerini yerine getirmeye zorlamış. Eğer şirket taleplerini yerine getirmezse de sosyal medya üzerinden ifşa edilerek marka değeri düşürülmeye çalışılıyor. Saldırı yöntemi olarak büyük çoğunlukla DDoS’u seçen ekibin bir saniye içerisinde 56 gigabit’lik flood yapma kapasitesi bulunuyor. Akamai’nin güvenlik departmanının başındaki kişi olan Stuart Scholly’de DD4BC’nin genelde saniyede 13,3 gigabit’lik veri yığını ile flood yaptığını bugün ise birçok şirketin saniyede ortalama 10 gigabit veri yığını düşünüldüğünde ekibin tehlikesi ortaya çıkıyor.

DDoS saldırılarını da kendi içinde 10 farklı yönteme ayıran ekibin şirketlerden saldırı sonunda talep ettiği para ise 25 ile 50 bitcoin arası. 25 Bitcoin’in bugün 11.000 TL olduğunu düşünürsek şirketler DD4BC’nin saldırılarından kurtulmak için 11 bin ile 22 bin TL arası bir parayı gözden çıkarmak zorundalar. “Case Study: Summary of Operation DD4BC” başlıklı raporun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Elektroşokla Yemek Yemeye Çalıştılar [Video]

Elektroşokla Yemek Yemeye Çalıştılar [Video]

2 Kasım 2015
77 Görüntülenme
Hapşıran Tavuk [Video]

Hapşıran Tavuk [Video]

6 Şubat 2016
87 Görüntülenme
Instagram, Boomerang uygulamasını yayınladı

Instagram, Boomerang uygulamasını yayınladı

23 Ekim 2015
94 Görüntülenme
PHP’de PDO ile Veritabanında Veri Güncelleme

PHP’de PDO ile Veritabanında Veri Güncelleme

6 Ekim 2016
233 Görüntülenme
ALDATILDIĞINIZI NASIL ANLARSINIZ?

ALDATILDIĞINIZI NASIL ANLARSINIZ?

18 Nisan 2016
56 Görüntülenme