Sürücüsüz otomobiller araç sigortası şirketlerinin sonunu getirir mi?

YouTube her gün 1 milyar saat video izletiyor

İslami Oteller

Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Siber güvenlik girişimi Cybereasona Softbanktan 59 milyon dolar yatırım

Yatırımlar 14 Ekim 2015
185 Görüntülenme

Siber güvenliğin önemi ve bu alandaki yatırımlar paralel şekilde artmaya devam ediyor. Tecrübeli İsrail istihbarat teşkilatı üyeleri tarafından kurulan Cybereason‘a Softbank’tan yatırım geldi.

Boston merkezli girişim, son olarak 4 ay önce 25 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. C serisi yatırım turunda ise 59 milyon dolar gibi önemli bir yatırım aldığı açıklandı. Japon devi Softbank‘ı arkasına alan Cybereason, bu sayede Japon işletmeler arasında da yaygınlaşmak istiyor.

Lockheed Martin de yatırım yapmıştı

Büyük kurumsal siber saldırıları engellemek konusunda uzmanlaşan Cybereason, canlı tehdit analizlerine de odaklanıyor. Cybereason, ABD’nin en önemli havacılık, güvenlik ve savunma sanayi üreticilerinden Lockheed Martin’i de yatırımcı olarak arkasına almıştı. Dolayı sıyla başarısını tescillemişti diyebiliriz.

Cybereason CEO Lior Div de Softbank yatırımıyla mevcut dinamiklerini koruyarak büyüyeceklerini belirtiyor. SoftBank Corp. President Ken Miyauchi de Cybereason’ın teknolojisinden ve iş modelinden etkilendiklerini gizlemiyor.

Şimdiye kadar 88.6 milyon dolar yatırım toplayan girişimin bundan sonra elindeki teknolojileri daha ileri bir noktaya taşımanın yanında pazar payını artırmaya odaklanacağı malum. Söz konusu anlaşmanın şartları arasında Softbak ile Japon işletmeler için bir ortak yapı/şirket kurulması da yer alıyor. Yani Softbank sadece küresel pazarda değil, yerel pazarına dönük bir siber güvenlik yatırımı da yapmış oluyor.

Türkiye’nin geri kaldığı belki de en önemli alan siber güvenlik ve hayatın boşluk kabul etmediği düşünülürse bu alanda büyüyen girişimlerin ilerleyen dönemde Türkiye pazarında da tercih edileceğine şüphe yok.

Softbank, son olarak ABD’li finansal teknoloji girişimi SoFi’nin aldığı 1 milyar dolarlık yatırıma öncülük etmişti.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Mükemmel Değil mi? [Video]

Mükemmel Değil mi? [Video]

19 Kasım 2015
170 Görüntülenme
Pazarlamada yeni çağ: Nesnelerin konuşması

Pazarlamada yeni çağ: Nesnelerin konuşması

25 Haziran 2015
141 Görüntülenme
Porselen Yemek Takımı Yapımı [Video]

Porselen Yemek Takımı Yapımı [Video]

7 Şubat 2016
179 Görüntülenme
Ankara Plastik Cerrahi – Estetik Akademi

Ankara Plastik Cerrahi – Estetik Akademi

14 Mart 2016
205 Görüntülenme