Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Silahlı Fotoğrafını Paylaşan Eski Mahkumun Tutuklanması Sosyal Medyada Mizah Konusu Oldu

Sosyal Medya 17 Ocak 2016
193 Görüntülenme

Adelet sistemimizde, işlenen her suç için farklı bir ceza süresi var. Suç işleyen ve bu ceza süresi boyunca gerekli görülen cezayı çekmiş olan kişiler, ceza sürelerini doldurduktan sonra normal yaşamlarına geri dönebiliyorlar ve adli sicillerinde bulunan sabıka kaydı dışında hapis yatmamış kişilerden hiçbir farkları olmuyor. Fakat tabii ki önceden hapis yatmış olan insanların yapamayacağı bazı şeyler ve uymaları gereken birkaç kural var. 

Malik First Born Allah Farrad (eski adı Marvin Buckles) isimli bir vatandaş, hapisten çıkmasının ardından istediği gibi yaşayabileceğini ve hiçbir kurala uyması gerekmediğini düşünen eski mahkumlardan birisi. Haberimize konu olan Malik First Born Allah Farrad (isminin çok ilginç olduğunun farkındayım) 2000 senesinde ruhsatsız silah bulundurmaktan ve uyuşturucu kullanmaktan dolayı 13 sene hapise mahkum edilmiş. Marvin, 2013 senesinde ceza süresini tamamlamış ve hapisten çıkmış. Çıkmasının ardından eski alışkanlıklara geri dönen Marvin, geçtiğimiz günlerde elinde bir silah tutarak aynadan fotoğrafını çekmiş ve bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşmış. Marvin’i uzun zamandır izleyen FBI da bu fotoğrafı görür görmez Marvin’i yeniden cezaevine davet etmiş.

(Marvin’in ceza almasına neden olan fotoğraf ve eski hali)

Polisler tarafından yakalanmasının ardından “silah taşımamın suç olduğunu bilmiyordum” şeklinde açıklamalar yapan Marvin, bu komik fotoğrafı ve durumu ile birlikte sosyal medyada mizah konusu oldu. Marvin’in kaç yıl ceza aldığı bilinmiyor ancak yasalara göre eski mahkumların silah bulundurması 10 yıldan başlıyor. Marvin’in ruhsatsız bir silahla poz vermiş olması, son derece zeki olan eski mahkumun cezasına 5 sene daha eklenmesi anlamına geliyor. 

Kaynak: Engadget 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Telefonda Counter Strike Oynamak İster misiniz?

Telefonda Counter Strike Oynamak İster misiniz?

19 Nisan 2016
198 Görüntülenme
Akıllı Deve Suyu Böyle İçti [Video]

Akıllı Deve Suyu Böyle İçti [Video]

9 Aralık 2015
191 Görüntülenme
Hızlı Ödeme ve Güvenli Alış Veriş için Paykasa Kart

Hızlı Ödeme ve Güvenli Alış Veriş için Paykasa Kart

27 Aralık 2015
2.398 Görüntülenme
Engelli Adamı Merdivenlerden İten Şerefsiz [Video]

Engelli Adamı Merdivenlerden İten Şerefsiz [Video]

17 Kasım 2015
166 Görüntülenme