Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

SimilarWeb aldığı 25 milyon dolarlık yatırımla değerlemesini 400 milyon dolara çıkardı

Yatırımlar 26 Ekim 2015
150 Görüntülenme

Websitesi trafik ölçümleme ve analiz servisi SimilarWeb yeni bir yatırım turunu kapattığını açıkladı. Geçtiğimiz yıl aynı dönemde mobil ölçümleme alanına da giriş yapan şirket bilindiği gibi Similar Group çatısı altında farklı ürünler geliştiren Tel Aviv merkezli girişimin bir kolu.

Yeni tur sonunda 25 milyon dolar yatırım alan şirkete bu yatırım turunda da öncülük eden Naspers olmuş. Bu yatırımla birlikte SimilarWeb bugüne kadar toplam 65 milyon dolar yatırım almış oldu. Geçtiğimiz yıl aldığı yatırımla birlikte mobil analitik ve ölçümleme servisini duyuran şirketin bu yeni yatırımla birlikte Alexa‘dan daha iyi ölçümler sunan ve sektörde daha çok tercih edilen bir şirket olma hedefi koymuş.

e.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2015/10/similarweb-yatirim-naspers.jpg” alt=”similarweb-yatirim-naspers” width=”800″ height=”406″/>

Şirket yatırımdan sonra değerlemesiyle ilgili resmi açıklama yapmazken teknoloji kulislerinde, şirket içerisinden güvenilir kaynakların aktardığı bilgilere göre şirketin değerlemesi 400 milyon dolara ulaşmış. Yeni yatırımla birlikte şirket özellikle Ukrayna ve İsrail ofislerine daha çok yeni mühendis alımı yapacakken, New York ve Londra ofislerine satış temsilcisi ve müşteri ilişkileri temsilcisi pozisyonlarında alım yapacağını açıkladı. Tüm bunların yanında şirket yeni finans müdürü(CFO) olarak daha önce Shopping.com’da aynı görevi sürdürmüş olan Jason Schwartz’ı atadığını duyurdu.

Webrazzi Dijital’15 konferansında konuşmacı olarak yer alan SimilarWeb’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Etai Rosen’de yaptıkları analizlere göre Türkiye’de online trafiğin yüzde 11’i ‘haber’e yöneldiğini aktarmıştı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Knight Online Geri Dönüyor!

Knight Online Geri Dönüyor!

15 Ocak 2016
153 Görüntülenme
Eşini Aldatanların 10 Belirgin Özellikleri

Eşini Aldatanların 10 Belirgin Özellikleri

30 Nisan 2016
142 Görüntülenme
Direksiyonu Arkada Elektrikli Bisiklet [Video]

Direksiyonu Arkada Elektrikli Bisiklet [Video]

5 Kasım 2015
150 Görüntülenme
Flipbook Mortal Kombat [Video]

Flipbook Mortal Kombat [Video]

27 Ocak 2016
163 Görüntülenme
Mor Giriş Sayfası Tasarımı

Mor Giriş Sayfası Tasarımı

26 Ekim 2016
181 Görüntülenme
Google Maps’e Yakalanan 10 İlginç An

Google Maps’e Yakalanan 10 İlginç An

1 Mayıs 2016
147 Görüntülenme