Evden Eve Nakliyat

Geçişli Slider Yapımı

Otomatik Geçişli Slider Yapımı

Dünyanın En Pahalı 14 Maddesi

Tek parça 720p türkçe dublaj film izle – 720pfilmizle.tv

Slack benzeri ürün çıkaran WeChat’in aylık aktif kullanıcı sayısı 700 milyonu geçti

Mobil 19 Nisan 2016
81 Görüntülenme

Dünyanın en çok nüfusa sahip ülkesi ve en büyük akıllı telefon pazarı olan Çin’in popüler mesajlaşma uygulaması WeChat, aylık 700 milyon aktif kullanıcı sayısını geçti. Uber ise Çin’in en popüler 50 uygulaması arasına giremedi.

Quest Mobile tarafından açıklanan rapora göre Wechat, Android ve iOS uygulamalarıyla Mart ayında 700 milyon aktif kullanıcı barajını da geride bırakmış. WeChat, daha önce paylaştığımız rakamlara göre Ağustos 2015’te 600 milyon, Kasım 2015’te ise 650 milyon aktif kullanıcı barajını aşmıştı.

WeChat, Çin’in 1 numaralı sosyal mesajlaşma uygulaması ve WhatsappFacebook Messenger ile yarışıyor ancak WeChat’in Çin’de de rakipleri yok değil. Quest Mobile’in raporunda hem diğer sosyal mobil mesajlaşma uygulamalarının hem de hem AliPay ve QQ Browser gibi farklı mobil uygulamaların son durumunu görmek mümkün.

Aşağıdaki rakamlara göre Tencent’in diğer sosyal mesajlaşma uygulaması QQ, aylık 553 milyon aktif kullanıcı sayısını yakalamış. Üçüncü sırada ise Alibaba’nın Taobao‘su var ve aylık 345 milyon aktif kullanıcı sayısına sahip. Alipay‘in 272 milyon, Weibo’nun ise 271 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunuyor.

Yıllık büyüme oranlarına bakıldığında ise Alipay, Weibo ve iQiyi yüzde 50’nin üzerindeki büyüme performansıyla dikkat çekiyor. Grafikte yer almıyor ama AutoNavi Maps, Letv, Daily Headlines ve Didi Chuxing‘in yüzde 100’ün üzerinde büyüme oranına sahip olduğu paylaşılıyor. Didi’nin aylık aktif kullanıcı sayısı da 58 milyon olara geçiyor.

Uber‘in Çin’deki ilk 50 uygulama arasına girememiş olması ise dikkat çekici bir bilgi olarak paylaşmakta fayda var.

Slack benzeri bir ürün

Bu arada WeChat, Slack benzeri bir ürün ile Çin’deki şirket içi mesajlaşmaya da el attı. WeChat İşletme sürümü iOS, Android, Mac ve Windows uygulamalarıyla tıpkı Slack gibi çalışanlar arasındaki mesajlaşma trafiğine talip oluyor.

Diğer yandan şu anda Slack’in Çin’de engelli siteler arasında olduğu belirtiliyor ki bu durumda Slack’in kaybedecek bir şeyi olmadığını söylemek mümkün.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Chrome’dan bu özellik kaldırılıyor

Chrome’dan bu özellik kaldırılıyor

28 Mart 2016
94 Görüntülenme
Büyük Hadron Yeniden Çalışmaya Başlayacak

Büyük Hadron Yeniden Çalışmaya Başlayacak

12 Mart 2015
61 Görüntülenme
Kurumsal Firma Script Tetra v2.0

Kurumsal Firma Script Tetra v2.0

3 Ekim 2016
98 Görüntülenme