Evden Eve Nakliyat

CSS ile Oluşturulmuş Takvim Şablonu

Geçişli Slider Yapımı

Otomatik Geçişli Slider Yapımı

Dünyanın En Pahalı 14 Maddesi

Slither.io, Yapımcısına “Günde” 100.000 Dolar Kazandırıyor!

Oyun 23 Haziran 2016
138 Görüntülenme

Son dönemlerde AAA dediğimiz ve yüksek PC donanımı gerektiren oyunların popülerliği devam ediyor olsa da özellikle mobil platform ve basit oyunlar fazlasıyla ilgi görmeye devam ediyor. İlk olarak agar.io olarak gördüğümüz tarayıcı tabanlı oyun, kısa süre içerisinde mobil platformlara gelerek gelirini arttırsa da asıl patlamayı agar.io’nun solucan versiyonu diyebileceğimiz Slither.io yaptı.

Hem tarayıcıda hem mobil platformlarda deli gibi oynanan oyun o kadar tuttu ki 32 yaşındaki geliştiricisine günde 100.000 Dolar gibi uçuk bir gelir sağlıyor. Bu da geliştiricisinin keyfine keyif katıyor elbet.

25 Mart’ta çıktığı Android ve iOS platformlarında ilk haftadan YouTube ve Facebook‘ta en çok takip edilen oyun videolarından oldu ve hatta yine aynı platformlarda en çok oynanan ilk 10 oyun arasına girmeyi başardı. Geliştiricisi olan Steven Howse’a göre şu anda oyun 68 milyon kullanıcının 1 milyonu mobil, 67 milyon da tarayıcıdan oynayan oyunculara sahip olduğunu belirtmiş. Bu kadar büyük bir kitleye sahip olunca sürekli sunucularını geliştirdiğini aktaran Howse, 100.000 Dolar’lık gelirin 15000-20.000 Dolar‘lık kısmı direkt olarak sunuculara gittiğini belirtmiş. Yani gelirin ortalama %20’si direkt olarak oyuncuların sorunsuz oynayabilmesi için sunuculara verilmiş oluyor.

Aynı zamanda Google ve Apple‘a da pay kaldığını aktaran Steven,  finansal sorunlar sebebiyle (artık nasıl bir sorun ise) Minneapolis’ten Michigan’a taşınması gerektiğini de belirtmiş.

Sonuç olarak Flappy Birds ve Slither.io gibi örnekler sürekli artmaya devam ediyor. Bir kesim her tarafından kalite fışkıran, yüksek donanımsal özellikler isteyen oyunları ararken asıl çoğunluk bu tarz basit oyunlara ilgi gösteriyor.

Bakalım bizim İzmo‘nun ya da yeni haliyle Masomo‘nun yapımı olan Online Kafa Topu, bu tarz başarıları yakalayabilecek mi. Türkiye’nin ardından ilk aşamada 27 ayrı ülkede faaliyet göstermeye başlayan Kafa Topu, İspanya ve İngiltere‘de şu anda yeni çıkan oyunlar arasında birinci sırada bulunuyor. Almanya, İtalya ve Brezilya gibi ülkelerde ise üst sıralara doğru tırmanan Online Kafa Topu, aynı zamanda Google tarafından 50 ayrı ülkede tavsiye edilen oyunlardan biri oldu. Şimdi de uzak doğu bölgesi hariç tüm dünya tarafından oynanan yapımımız, sizlerin ilk başından beri sağladığınız desteğiniz sayesinde en iyilerden biri olma yolunda ilerliyor.

Bakalım Online Kafa Topu da en çok söz edilen oyunlardan biri olacak mı.. Siz ne dersiniz? Kafa Topu en iyilerden biri olmayı hak ediyor mu?
  [  Online Kafa Topu İndir [ÜCRETSİZ]
360 Derece Kamera İle Go Kart Yarışı Yaptık! İzlemek için buraya tıklayın! Etiketler : #oyun #agar.io #slither.io

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ve Google Now Türkiye’de

Ve Google Now Türkiye’de

9 Mayıs 2016
84 Görüntülenme
Samsung Galaxy O5 özellikleri

Samsung Galaxy O5 özellikleri

22 Ocak 2016
87 Görüntülenme