Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Snapcahatin sarısı nereden geliyor?

Teknoloji Haberleri 22 Haziran 2015
184 Görüntülenme

Milenyum neslinin favori uygulaması Snapchat‘in kurucusu Evan Spiegel Cannes Lions’taydı.

Markaların milenyum nesline ulaşmasına konu alan oturumla ilk kez Cannes’a merhaba diyen Evan Spiegel, Snapchat’le ilgili dikkat çekici bilgiler paylaşırken markaların da bu platformda nasıl yer alabileceklerini bir kez daha paylaştı.

Cosmopolitan editörü Joanna Coles’la soru cevap şeklinde ilerleyen oturumda Evan Spiegel “Snapchat’in logosu için aylarca uğraştınız mı?” ve “Sarısı nereden geliyor?” gibi sorulara verdiği cevaplarla katılımcıları gülümsetti. Snapchat logosunu yurt odasında iki saatte yaptığını belirten genç girişimci sarı rengin sebebininse bilinen sosyal ağların hiçbirinin sarı olmaması olarak açıkladı.

Kuruluşunda bu basitlik ve sadeliğe rağmen girişimin ilerleyen süreçte daha dikkatli adım attıklarını söyleyen Spiegel, üzerinde çalıştıkları 100 üründen sadece 1 veya 2 tanesini hayata geçirdiklerini vurguladı. Bu arada geçen yıl 10 çalışanı olan girişim bu yıl 450 çalışana ulaşmış.

Henüz Snapchat’in ne olduğunu çok bilmeyen bir kitleye Snapchat’in Discover özelliğini anlatan Evan Spiegel yeni neslin haber tüketim alışkınlarına dair detayları paylaştı. Bunun haricinde oturumda öne çıkan bir noktada Snapchat’te gazetici işe alımlarıydı. Bunun sebebiyse etkinliklerle başlattıkları canlı ‘snap’lerde artık haber değeri taşıyanları ön plana çıkarmak istemeleri. Bu yönüyle Twitter’dan önemli bir rol çalacaklarını şimdiden söylemek mümkün.

Milenyum nesline markaları da ulaştırmasıyla başarısını artıran Snapchat’in markalar için dediklerine yer vererek oturumu özetleyelim. Evan Spiegel’in öne çıkan cümleleri “markalar aynı mesajı uzun süre vermeye çalışıyorlar, ama insanlar değişiyor, hem de büyük bir hızda” ile “markalar hedef kitleleriyle arkadaş olmalı, kanka değil” şeklindeydi.

90 doğumlu olan Evan Spiegel “milenyum nesli bize güveniyor çünkü onları rahatsız etmiyoruz” diyor ve markalar nasıl yer alabileceği konusuna değiniyor: Genel içeriğe uygun, hızlı tüketilebilir, yaratıcı.

Medya partneri olduğumuz Cannes Lions 2015 etkinliklerini bu yıl sizlere Arçelik’in katkılarıyla yerinden bildiriyoruz. Cannes Lions 2015’ten aktarmaya devam ettiğimiz tüm haberlere Arçelik’le Cannes Lions adresinden ulaşabileceğinizi hatırlatalım.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Enerji Üretebilen Otomobil Lastiği

Enerji Üretebilen Otomobil Lastiği

14 Mart 2015
204 Görüntülenme
LG G4’te yer alacak kameralar açıklandı

LG G4’te yer alacak kameralar açıklandı

9 Nisan 2015
189 Görüntülenme
WordPress YazıMakinesi Portal – Blog Teması

WordPress YazıMakinesi Portal – Blog Teması

2 Mart 2015
422 Görüntülenme
WordPress F5Haber Botu – Bot MASTER

WordPress F5Haber Botu – Bot MASTER

27 Aralık 2015
523 Görüntülenme
Pilavdan Şehir Yaptık – Hayaller ve Gerçekler

Pilavdan Şehir Yaptık – Hayaller ve Gerçekler

26 Nisan 2016
209 Görüntülenme
Yellow Blog Tasarımı

Yellow Blog Tasarımı

1 Aralık 2015
240 Görüntülenme
Kedi Kartalı Güvercin Sanarsa :))

Kedi Kartalı Güvercin Sanarsa :))

28 Nisan 2016
221 Görüntülenme