Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

PS PLAYER

Snapchat reklamverenlere sponsorlu selfie satmayı hedefliyor

Teknoloji Haberleri 2 Ekim 2015
115 Görüntülenme

Özellikle ABD’de genç kitleye ulaşmak için kullanılması neredeyse şart olan mecralardan Snapchat her ne kadar geç de olsa birbiri ardına yeni gelir kalemleri oluşturmaya başladı. Bunu kullanıcılarına da çok rahatsızlık vermeden yapmaya başlayan Snapchat, Facebook’un milyarlarca dolarlık teklifleri karşısında direnmişti.

Snapchat’in yeni reklam özelliği, kullanıcıları değil doğrudan reklamverenleri hedef alıyor. Bu modelde sponsor reklamveren bir lense özel olarak sponsor oluyor ve Snapchat’e kendi markasına has bir lens hazırlatıyor. Sonrasında bu lens bir gün boyunca Snapchat’in bütün kullanıcıların açıyor. Dileyen kullanıcılar markaların bu lenslerini kullanarak, bir yerde kullanıcının yarattığı içeriği elde ediyor.

Financial Times’da yer alan habere göre Snapchat bu”sponsorlu lens” reklam modelini büyük markalara hem de büyük fiyatlara satmaya hazırlanıyor. Snapchat’in reklamverenlere yeni sunacağı sponsorlu lenslerin fiyatları da belli olmuş. Cadılar Bayramı, Şükran G ünü ya da Kara Cuma gibi günlerde “Snapchat’i kapatmak” isteyen markalar, 750 bin doları gözden çıkaracak. Bunun dışındaki normal günlerde ise Snapchat bu reklam modeli için 450 bin dolarlık bir fiyat belirlemiş.

Snapchat bildiğiniz gibi son olarak “Lensler” ve “Replay” olmak üzere kullanıcılarından para kazanabileceği iki yeni özelliği gelir kalemleri arasına eklemişti. Snapchat’te bulunan lenslerle kullanıcılar çektikleri selfie fotoğraflara ya da videolara özel efekt ekleyebiliyor, ‘Replay’ adını verilen özellikle ise kullanıcılar Snapchat’te içerikleri tekrar izleme hakkı tanıyor. İlk özellik paylaşımların renklenmesi açısından oldukça önemli. İkinci özellik Replay ise, aslında Snapchat’in kendine has bir özelliği olan paylaşılan fotoğrafların görüntülendikten sonra yok olması dikkate alarak yapılmış. Bu fotoğraflara tekrar tekrar bakmak isteyen kişiler, Replay özelliğini satın alarak kesenin ağzını açmak zorunda.

Snapchat, son 2-3 haftadır duyurduğu bu yeni özelliklerle birlikte hem kullanıcılardan hem de reklamverenlerden para kazanmanın yolunu bulmuş oldu. Bakalım Snapchat‘in reklam gelirleri ve bilançoları bu durumda nasıl etkilenecek?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
En hızlı çiçek siparişi

En hızlı çiçek siparişi

25 Mayıs 2015
135 Görüntülenme
Kik Messenger moda tavsiye girişimi Blynki satın aldı

Kik Messenger moda tavsiye girişimi Blynki satın aldı

22 Aralık 2015
145 Görüntülenme
Apple Watch’tan Önce de Apple Watch Vardı

Apple Watch’tan Önce de Apple Watch Vardı

12 Mart 2015
105 Görüntülenme
Büyük Kapışma: Spotify Mı, Apple Music Mi?

Büyük Kapışma: Spotify Mı, Apple Music Mi?

6 Şubat 2016
119 Görüntülenme
Tüfekle Kabak Oyan Adam [Video]

Tüfekle Kabak Oyan Adam [Video]

17 Ekim 2015
133 Görüntülenme
NE KADAR PARANIZ OLSA ZENGİN OLURSUNUZ?

NE KADAR PARANIZ OLSA ZENGİN OLURSUNUZ?

20 Nisan 2016
124 Görüntülenme