Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Snoop Dogg spor odaklı chat uygulaması GameOn’a yatırım yaptı

Yatırımlar 18 Ocak 2016
208 Görüntülenme

ABD’li hip-hop müzisyeni Snoop Dogg, spor odaklı chat uygulaması GameOn‘a tohum yatırımı yaptı. GameOn uygulaması aracılığıyla kullanıcılar gerçek zamanlı haberlerden, anlık skorlardan ve maç özetlerini takip edip, uygulama üzerinden anlık mesajlaşabiliyorlar. Yani bu spor uygulaması, etkileşimli bir anlık maç takibi uygulaması.

Tamamen ücretsiz olan uygulamanın CEO’su Alex Beckman, uygulamayı ESPN ve WhatsApp’in karışımı bir uygulama olarak açıklıyor. 5 ay önce hizmete başlayan girişimin daha şimdiden 100 bin kullanıcısı bulunuyor. Uygulamanın yapısının ve telif hakkı gibi konuların nasıl bir hal alacağı bilinmez ancak, ülkemizde spora olan aşırı ilgiyle birlikte GameOn‘un Türkiye’de de hızla yaygınlaşması ihtimali yüksek.

GameOn uygulaması spor aktivitelerine de farklı bir boyut kazandırıyor ve spor dünyasının yenilikçi uygulamalarından olmayı amaçlıyor gibi gözüküyor. Hem Android versiyonu hem de iOS versiyonu bulunan GameOn, içerik anlamında kullanıcılarına bekleneni verebilir ve kullanıcıların da bunun karşılığını verirse vazgeçilmez bir spor uygulaması olma ihtimali mevcut. Bazı yorumlar ise GameOn sayesinde maçı tek başınıza izleseniz bile “maç muhabbetini” bu uygulama üzerinden yapabileceğiniz yönünde. Yani GameOn ilk yorumlara bakılırsa kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başarmış gibi gözüküyor.

Eski NFL oyuncuları Joe Montana ve Lawyer Milloy da bu tohum yatırımda Snoop Dogg ile birlikte GameOn’un ilk yatırımcıları arasındaki yerini aldı. Snoop Dogg’ın melek yatırımcılığa savunması ise yeni bir gelişme değil, geçtiğimiz yıl TC Disrupt’ta bir oturumda konuşan Dogg, eğlenceli ve farklı girişimlere yatırım yaptığını belirtmişti. Snoop Dogg’ın aynı zamanda Reddit, Robinhood ve uyuşturucu maddeleri konu alan birkaç girişime yatırımı bulunuyor.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Kurumsal Web Paketi Limber v 2.0

Kurumsal Web Paketi Limber v 2.0

24 Ekim 2016
251 Görüntülenme
Vodafone Arena’nın internet hızı şaşırttı!

Vodafone Arena’nın internet hızı şaşırttı!

11 Nisan 2016
218 Görüntülenme
WordPress ElitSeoBlog Teknoloji Teması

WordPress ElitSeoBlog Teknoloji Teması

26 Mayıs 2016
1.960 Görüntülenme
Büyük karşılaştırma: Maglev treni ve Usain Bolt!

Büyük karşılaştırma: Maglev treni ve Usain Bolt!

22 Nisan 2015
185 Görüntülenme