Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Snoop Dogg spor odaklı chat uygulaması GameOn’a yatırım yaptı

Yatırımlar 18 Ocak 2016
169 Görüntülenme

ABD’li hip-hop müzisyeni Snoop Dogg, spor odaklı chat uygulaması GameOn‘a tohum yatırımı yaptı. GameOn uygulaması aracılığıyla kullanıcılar gerçek zamanlı haberlerden, anlık skorlardan ve maç özetlerini takip edip, uygulama üzerinden anlık mesajlaşabiliyorlar. Yani bu spor uygulaması, etkileşimli bir anlık maç takibi uygulaması.

Tamamen ücretsiz olan uygulamanın CEO’su Alex Beckman, uygulamayı ESPN ve WhatsApp’in karışımı bir uygulama olarak açıklıyor. 5 ay önce hizmete başlayan girişimin daha şimdiden 100 bin kullanıcısı bulunuyor. Uygulamanın yapısının ve telif hakkı gibi konuların nasıl bir hal alacağı bilinmez ancak, ülkemizde spora olan aşırı ilgiyle birlikte GameOn‘un Türkiye’de de hızla yaygınlaşması ihtimali yüksek.

GameOn uygulaması spor aktivitelerine de farklı bir boyut kazandırıyor ve spor dünyasının yenilikçi uygulamalarından olmayı amaçlıyor gibi gözüküyor. Hem Android versiyonu hem de iOS versiyonu bulunan GameOn, içerik anlamında kullanıcılarına bekleneni verebilir ve kullanıcıların da bunun karşılığını verirse vazgeçilmez bir spor uygulaması olma ihtimali mevcut. Bazı yorumlar ise GameOn sayesinde maçı tek başınıza izleseniz bile “maç muhabbetini” bu uygulama üzerinden yapabileceğiniz yönünde. Yani GameOn ilk yorumlara bakılırsa kullanıcılarının ilgisini çekmeyi başarmış gibi gözüküyor.

Eski NFL oyuncuları Joe Montana ve Lawyer Milloy da bu tohum yatırımda Snoop Dogg ile birlikte GameOn’un ilk yatırımcıları arasındaki yerini aldı. Snoop Dogg’ın melek yatırımcılığa savunması ise yeni bir gelişme değil, geçtiğimiz yıl TC Disrupt’ta bir oturumda konuşan Dogg, eğlenceli ve farklı girişimlere yatırım yaptığını belirtmişti. Snoop Dogg’ın aynı zamanda Reddit, Robinhood ve uyuşturucu maddeleri konu alan birkaç girişime yatırımı bulunuyor.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Microsoft Lumia 650: Özellikler ve fiyat

Microsoft Lumia 650: Özellikler ve fiyat

21 Ocak 2016
157 Görüntülenme
Yaprakların Tutuşması [Video]

Yaprakların Tutuşması [Video]

19 Kasım 2015
155 Görüntülenme
Huawei Honor Holly 2 Plus Tanıtıldı

Huawei Honor Holly 2 Plus Tanıtıldı

29 Ocak 2016
172 Görüntülenme
Mark Zuckerberg’in sosyal medya hesapları hacklendi

Mark Zuckerberg’in sosyal medya hesapları hacklendi

7 Haziran 2016
234 Görüntülenme
En İyi Spor Salonu Seçimi Neye Göre Yapılmalı

En İyi Spor Salonu Seçimi Neye Göre Yapılmalı

19 Nisan 2016
230 Görüntülenme
Pro Kurumsal Web Sitesi Firma Paketi v1

Pro Kurumsal Web Sitesi Firma Paketi v1

14 Ağustos 2016
481 Görüntülenme