Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Sony Xperia C6’nın Render Görüntüleri Paylaşıldı

Mobil 1 Şubat 2016
144 Görüntülenme

Gelecek ay düzenlenecek olan MWC 2016 etkinliğine (Mobile World Congress 2016) katılan firmalardan birisi olan Sony, bu etkinlikte yeni teknolojilerini ve elektronik aygıtlarını tanıtacak. Bu büyük etkinlik için hazırlıklarına devam eden Japon teknoloji devi, bu etkinlikte en çok merak edilen cihazlardan birisini tanıtma kararı aldı: Xperia C6. Xperia C6’nın varlığı Sony tarafından hala resmi olarak açıklanmamış olmasına rağmen bu akıllı telefonun üretildiğine dair kanıtlar bulunuyor (1 ay önce fotoğraflarının sızdırılmış olması gibi). Önceden sızdırılan fotoğraflarında tam olarak göremediğimiz Xperia C6, bugün @OnLeaks hesabı tarafından paylaşılan fotoğraflarla sonunda tam olarak görülebildi (güvenilir bir kaynaktır).

Paylaşılan fotoğraflardan da görülebildiği gib Sony Xperia C6, geçen sene piyasaya sürülen Xperia C5 Ultra ile hemen hemen aynı tasarıma sahip. Xperia C5 Ultra’nın orta seviye bir telefon olmasına rağmen C6’nın da orta seviye telefonu olup olmayacağı bilinmiyor. Xperia C6’nın şimdiye kadar sızdırılan bilgilerinden ve fotoğraflardan yola çıkarak (bu bilgilerin elde edilmesinde C5 Ultra’nın özellikleri de etkili oldu) telefonun 6 inch, 1080p, çerçevesiz ekrana sahip olacağını söyleyebiliriz. Yani C5 Ultra’ya bu konuda da benzeyebilir.

Söyletilere göre Sony, Xperia C6’da ocra-core MediaTek Helio P10 işlemci kullanmaya karar vermiş. Bu işlemcinin son teknolojinin ürünü olduğunu söyleyemeyiz fakat yeterli düzeyde performans sunduğunu biliyoruz. Telefonun sızdırılan görüntülerine baktığımız zaman en az 3 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacağını görebiliyoruz. 

Telefonun ne zaman satışa sunulacağına dair hiçbir bilgi yok ancak Sony’nin gelecek ay düzenlenecek olan etkinlikte akıllı telefonu tanıtmasıyla birlikte bu sorunun da cevaplanacağını düşünüyorum.

Kaynak: PhoneArena 

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Dizi Dünyasında En Çok Sevilen 12 Yan Karakter

Dizi Dünyasında En Çok Sevilen 12 Yan Karakter

24 Mayıs 2016
151 Görüntülenme
Müthiş Rap Kapışması – Like Alan Kazanır

Müthiş Rap Kapışması – Like Alan Kazanır

17 Nisan 2016
165 Görüntülenme
En yüksek değerlemeye sahip 10 girişim

En yüksek değerlemeye sahip 10 girişim

5 Kasım 2015
149 Görüntülenme
Gençlerin Tepkisi: Zach King (Vine Fenomeni)

Gençlerin Tepkisi: Zach King (Vine Fenomeni)

2 Ağustos 2015
158 Görüntülenme