Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2019’da kripto yatırımları güvende tutacak 5 öneri

Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Sürgün edilen Mustafa Karadağ’ı sevenleri yalnız bırakmadı

Science and Technology News Salı Mayıs 30th, 2017
411 Görüntülenme

Çağlar Ballıktaş

Hakim ve Savcılar Kurulu’nun (HSK) kararıyla Urfa’ya sürgün edilen Yargıçlar Sendikası Başkanı Mustafa Karadağ’a, Ankara Adliyesinde bulunan odasında veda ziyaretleri gerçekleştirildi.

Karadağ’ı Ankara Hukuk Fakültesi’nde aynı dönemde okuyan sınıf arkadaşları, Sosyal Demokrat Avukatlar Derneği, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar üyeleri, Savunma Hareketi üyeleri ve CHP’li milletvekilleri ziyaret etti.

Karadağ’a ziyarete gelenlerden tarafından çiçekler verilirken, bolca hatıra fotoğrafı çekildi. Ziyarette konuşan arkadaşları “ İnsanların düşünmesi yetmiyor, önemli olan birleşebilmektir. Hepimiz bunun sonuçlarını yaşıyoruz. O nereye gitse bizim kahramanımızdır, gururumuzdur, onurumuzdur. Her zaman yanındayız” dedi.

surgun-edilen-mustafa-karadag-i-sevenleri-yalniz-birakmadi-294423-1.

“İktidar yargıçların konuşmalarını istemiyor”

Ankara Adliyesi’ndeki Cuma günü kendisine gelen sürgün kararına dair açıklamalarda bulunan Karadağ, siyasi iktidarın hayatın her alanında olduğu gibi yargının içinde de muhalif güç istemediğini söyledi. Karadağ, “2010 sonrasında itibaren iktidar yargıyı ele geçirmeye, alışmış durumda olduğunu belirterek, “Bütün tasarrufları, düzenlemeleri ve eylemleri buna dairdir” dedi.

Evrensel değerlere göre yargıçların muhalif bir ruh ile yetiştirileceği ön görüldüğünün altını çizen Karadağ, şunları söyledi: “Alman mahkemesinde ‘Konuşmayan hakimin kararı olamaz’ şeklinde bir kararı vardır. Ama mevcut iktidar yargıçların konuşmalarını istemiyor. Yargıçların hukuktan, özgürlükten, eşitlikten yana davranmalarını istemiyor. Bu nedenle yargının siyasi iktidarın tamamen emrine girdiğine, özellikle HSK’nin tamamen siyasi iktidar tarafından belirlenip, onlardan aldıkları talimatlı ile hareket ettiklerine dair düşüncelerimiz nedeniyle Cuma akşamı Şanlıurfa’ya sürgün edildim.”

Etiketler: , , , , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler