Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Take Eat Easy, 10 milyon euro yatırımla bisikletli yemek sipariş timini büyütüyor

E-Ticaret 1 Eylül 2015
246 Görüntülenme

Yemek siparişi kategorisindeki Belçikalı girişim Take Eat Easy, 10 milyon euro’luk yeni yatırım turuyla hedeflerini bir basamak daha ileriye götürüyor.

Nisan ayında bisikletle yemek siparişi teslim eden girişim olarak tanıttığımız Take Eat Easy, aynı tarihte DN Capital, Piton Capital ve tabi ki Rocket Internet‘ten 6 milyon euro yatırım aldığını açıklamıştı. B serisi yatırım turunda ise yeni yatırımcı Eight Roads Ventures (eski adı Fidelity Growth Partners), mevcut yatırımcılarla birlikte adım atmış.

Take Eat Easy, ilk yatırımı aldığında Belçika, Hollanda ile Fransa’da Paris ile sınırlı bir hizmet veriyordu. Daha sonra Almanya, İspanya ve Birleşik Krallık topraklarına açılan girişim, bundan sonra yeni şehirlere yayılmak ve pazar payını artırmak istiyor. Rocket Internet’in Almanca yayınladığı basın bültenine göre Take Eat Easy, hızlı bir büyüme yakalamış ve Avrupa pazarında bu büyümeyi sürdürmeye kararlı gözülüyor.

2013’te Brüksel’de 4 çocukluk arkadaşı girişimci tarafından kurulan girişim, restoranlara metrekare başına daha fazla sipariş sunmayı vaadediyor. Zira Take Eat Easy, özel teslimat algoritması ile 17 dakika gibi kısa bir sürede sipariş teslim etme imkanı sunuyor.

Rocket Internet’in Avrupa’nın en büyük yemek sipariş girişimi Delivery Hero‘nun (Yemeksepeti’ni de satın almıştı) büyük yatırımcısı olduğunu düşünürsek, Take Eat Easy’nin de ilerleyen Delivery Hero’ya katılacağını düşünebiliriz.

Batı Avrupa’da ideal görünen bisikletle yemek sipariş işinin Türkiye’de kurulması ise en azından İstanbul’da için pek kolay gözükmüyor. Ama bisikletkurye.com gibi girişimler olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Samsung Galaxy S7 Edge işkence testi (Video)

Samsung Galaxy S7 Edge işkence testi (Video)

3 Mart 2016
219 Görüntülenme
LG G5’e bir de böyle bakın!

LG G5’e bir de böyle bakın!

30 Ocak 2016
176 Görüntülenme
TuneIn internet radyo Android Auto’ya geliyor!

TuneIn internet radyo Android Auto’ya geliyor!

22 Mart 2015
195 Görüntülenme
Acerdan Yeni Masaüstü, Tablet ve Chromebox

Acerdan Yeni Masaüstü, Tablet ve Chromebox

7 Haziran 2015
221 Görüntülenme
Su Altında Kendine Kurşun Sıkan Adam [Video]

Su Altında Kendine Kurşun Sıkan Adam [Video]

26 Ocak 2016
223 Görüntülenme
Gelmiş Geçmiş En İyi Şaka

Gelmiş Geçmiş En İyi Şaka

11 Mayıs 2016
198 Görüntülenme