Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Tazedirektin Aralık 2015 cirosu 1.8 milyon TL, Aralık 2016 hedefi 10 milyon TL

E-Ticaret 10 Ocak 2016
256 Görüntülenme

Aralık ayında Tazedirekt.com‘un büyüme hızı konusunda bir kaç rakam paylaştığımızı hatırlayanlar olacaktır. Hasan Aslanoba’dan gelen bu rakamlardan sonra Tazedirekt ekibi bizimle bu hafta yeni ve daha detaylı rakamlar paylaştı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse, Hasan Aslanoba Tazedirekt‘in 2015’in ikinci yarısında aylık yüzde 30 büyüme yakaladığını ve Kasım ayında aylık aktif müşteri sayısının 10 bine çıktığını paylaşmıştı. 2016 yılında ise 7 kat büyüme hedeflediklerini ifade etmişti.

Aldığımız yeni rakamlar ise ciro rakamları da dahil olmak üzere Tazedirekt’in operasyonları hakkında daha detaylı rakamlar içeriyor.

Aralık 2015 ciro’su 1.8 milyon TL

Hemen merakınızı gidermek için ciro rakamlarından bahsedecek olursak, Tazedirekt 2015’in son ayında 1.8 milyon TL ciro yapmış. Bu yılın son ayındaki ciro hedefi ise 10 milyon TL. Aslanoba Capital‘in kurucusu Hasan Aslanoba, yıllık 7 kat büyüme hedeflediklerini söylemişti ama Aralık ayı kıyaslaması bana yıllık bazda 7 kat büyümeden daha iyi bir hedef gibi geliyor. Yani Aralık ayı hedefi tutturulursa Tazedirekt’in yıllık ortalama 7 kattan fazla büyüdüğünü görebiliriz.

Toplam yatırım tutarı 35 milyon doları geçti

Diğer yandan Tazedirekt’in çalışan sayısı 300’ü, Tazedirekt’e şimdiye kadar yapılan yatırım tutarı ise 35 milyon doları geçmiş. Bildiğiniz gibi Tazedirekt, hali hazırda İstanbul, Ankara ve Bursa’da belli bölgelerde haftanın 7 günü teslimat yapıyor ve siparişlerinin yüzde 42’sini mobil uygulamalardan alıyor. Haftasonları ise bu oran yüzde 50’ye çıkıyor.

Mobil uygulamlarının indirilme sayısı 100 bini geçtiğini daha önce paylaştığımız Tazedirekt, Appstore ve Google Play’de en uygulamalar arasına da girmiş. Web sitesi ve mobilden günde 15 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan ve yüzde 5 dönüşüm oranı yakalayan (ki Tazedirekt ekibi sektör standardının yüzde 0,5-1 arasında olduğunu söylüyor) Tazedirekt yeni müşteri kazanımında arkadaş tavsiyesi oranının da yüzde 52 olduğunu paylaşıyor.

Önceki yazıda da değindiğim gibi 2016 yılı Tazedirekt’in hem kendini hem de pazar potansiyelini kanıtlayacağı yıl olacak. Hasan Aslanoba’nın Tazedirekt’i halka arz etme hedefi de malum ve şu videonun sonundaki mesaj bana bu adımın 2016 içinde atılabileceğini düşündürüyor. Ne dersiniz?

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Robot Teknolojisiyle LED Ampul Üretecek

Robot Teknolojisiyle LED Ampul Üretecek

11 Mart 2015
175 Görüntülenme
Humble Bundle’ın Kış İndirimleri!

Humble Bundle’ın Kış İndirimleri!

15 Ocak 2016
201 Görüntülenme
Galaxy S4 ve Word THREE Sahiplerine Kötü Haber

Galaxy S4 ve Word THREE Sahiplerine Kötü Haber

2 Mayıs 2016
229 Görüntülenme
Rusyanın Wikipediaya erişim engeli kalktı

Rusyanın Wikipediaya erişim engeli kalktı

26 Ağustos 2015
153 Görüntülenme