Evden Eve Nakliyat

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

PHP ile Twitter API Kullanarak Tweet Atma

Kağıt Poşet İle Farkınız Olsun!

Telegram bu hafta DAEŞ ile bağlantılı 78 iletişim kanalını kapattığını açıkladı

Mobil 19 Kasım 2015
97 Görüntülenme

Telegram‘ın güvenlik ve gizlilik öncelikli bir mesajlaşma uygulaması olması, uygulamayı terör örgütü DAEŞ’in iletişim için yaygınlıkla kullandığı kanallardan biri haline getirdi ancak bu artık değişiyor. Telegram, geçtiğimiz haftalarda Rus yolcu uçağının düşürülmesi ve ardından Paris terör saldırısı eylemlerini kendi mesajlaşma servisi üzerinden duyuran DAEŞ’i, sonunda engelliyor.

Mesajlaşma uygulamasındaki resmi kanalından kullanıcılarına durumla ilgili açıklama yapan Telegram ekibi, açık kanallarının DAEŞ tarafından propaganda amaçlı kullanıldığını öğrenmekten rahatsızlık duyduğunu belirtiyor. Bunun sonucunda eyleme geçen Telegram ekibi, DAEŞ ile bağlantılı, 12 dilde iletişim yapan, 78 kanalın bu hafta kapatıldığı bilgisini paylaşıyor. >

telegram

Telegram, önümüzdeki haftalarda kullanıcıların ‘itiraz edilebilir’ içeriği raporlamasını kolaylaştıracağını da belirtiyor. Kullanıcılar o güne kadar abuse@telegram.org adresinden bu içerikleri Telegram’a iletebilirler.

Hızlı büyümesini sürdüren Telegram üzerinden günde 12 milyardan fazla mesaj atılıyor, uygulamanın Eylül ayı itibariyle aktif kullanıcı sayısı 60 milyon. Bunu büyük ölçüde baştan uca şifreli mesajlaşma servisine borçlu olan Telegram’ın son dönemde sık sık DAEŞ ile gündeme gelmesi, benzer servislerin sağladığı faydayla ilgili tartışmaları gündeme getiriyor. Diğer taraftan DAEŞ’in üstlendiği 13 Kasım Paris terör saldırılarında, eylemcilerin birbirleriyle iletişimini SMS gibi şifrelenmemiş mesajlarla kurduğu da yeni gelen haberler arasında.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Üzerine Gelince Haraket Eden Şık Buton Tasarımları

Üzerine Gelince Haraket Eden Şık Buton Tasarımları

29 Eylül 2016
100 Görüntülenme
Makyajlanan BMW 3 Serisi Hibrit Seçeneğiyle Geliyor

Makyajlanan BMW 3 Serisi Hibrit Seçeneğiyle Geliyor

11 Mayıs 2015
70 Görüntülenme
Wood Working – Kurumsal Dekorasyon Web Site Teması

Wood Working – Kurumsal Dekorasyon Web Site Teması

29 Kasım 2015
99 Görüntülenme
Cristiano Ronaldo Türkiye’ye Neden Geliyor?

Cristiano Ronaldo Türkiye’ye Neden Geliyor?

29 Mart 2016
89 Görüntülenme