Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2019’da kripto yatırımları güvende tutacak 5 öneri

Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Teşebbüsçülük Vakfı Fellow Programı 2015te 30 bin müracaat arasından 50 yeni aza kabul etti

Girişim Haberleri Cuma Ocak 8th, 2016
681 Görüntülenme

Teşebbüsçülük Vakfı, Türkiye çapında üniversite talebelerine yönelik Fellow Programı’nın 2015 seneye ait neticelerini izah etti. Geçtiğimiz sene rekor sayıda müracaat alan Vakfın paylaştığı veriler arasında en çarpıcı olan kuşkusuz aldığı toplam müracaat sayısının 30 bine çıkmış olması. 2014 seneninde faaliyete başlayan Vakfın ilk seneninde aldığı müracaat sayısı takriben 6 bin 400’tü.

30 bin müracaat arasından teşebbüsçülük potansiyeline göre 50 üniversite talebesini 2015’te Fellow Programı’na kabul eden Teşebbüsçülük Vakfı’nın toplam fellow sayısı 80’e çıktı. Seçimlerle alakalı en iyi neticeyse kadın erkek talebe oranının savunması için önem verilmesi. Çünkü 2015’teki müracaatların yüze 40’ını kadın; yüzde 60’ını erkek talebeler oluşturuyor da olsa, Vakfa kabul edilen talebeler arasındaki dağılım eşit, başka bir deyişle fellow’ların 40’ı kadın 40’ı erkek.

Konuyla alakalı izahında Türkiye’nin bilhassa kadın teşebbüsçülere çok ihtiyacı olduğunun da vurgulayançizenTeşebbüsçülük Vakfı İdare Heyeti Başkanı Sina Afra, “Bundan beş yıl sonrasınıdüşündüğümüzde onlarca Fellow’un Teşebbüsçülük Vakfı programından geçeceğini söyleyebiliriz.Gitmek istediğimiz nokta ise teşebbüsçülüğün gençler arasında ciddi bir kariyer alternatifi olması” diyor.

Teşebbüsçülük Vakfı Fellow Programı 2015’i özetleyen infografiğini aşağıda görebilirsiniz:

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler