Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Tesla sahipleri artık birer Spotify Premium üyesi

Mobil 22 Aralık 2015
236 Görüntülenme

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, müzik yayın servisi Spotify ile anlaştığını duyurdu. Anlaşma kapsamında artık her bir Tesla sahibi aynı zamanda Spotify Premium üyesi olacak.

2008 yılında kurulan, 20 milyon ödemeli abonesi bulunan ve kütüphanesinde 30 milyondan fazla şarkı bulunduran Spotify, Tesla Model S ve Model X sahipleriyle buluşacak. Bildiğiniz gibi Tesla daha önce Rdio ile ortaklık içerisindeydi, ancak Pandora tarafından satın alınmasıyla birlikte Rdio‘nun bu hafta kapatılacağı açıklanmıştı. Bu süreç yüzünden Tesla şimdilik sadece Avrupa, Avustralya ve Hong Kong’daki araçlarına Spotify Premium entegrasyonu sağlayacak.

Tesla otomobil içerisindeki Spotify Premium aboneliği, araç dışında kullanılamayacak. Ancak bu sizi üzmesin çünkü araç dışındaki Spotify hesabınız, Tesla’daki hesabınızla eşleştirilebilecek. Kısacası baştan bir çalma listesi ya da favori şarkılar listesi oluşturmanıza gerek kalmayacak.

Tesla sürücüleri böylece araç içerisindeki müzik ihtiyaçlarını Spotify Premium ile karşılayabilecek. Spotify‘ın otomotivden sorunlu yöneticisi bu yeni özelik için aylardır çalışma halinde olduklarını açıklamıştı. Spotify’ın Tesla’daki bir diğer önemli özelliği ise veri kullanım ücreti yansıtmayacak olması. Kısacası Tesla sahipleri, Spotify Premium abonelikleri için dolaylı da olsa bir ücret ödemeyecek. Spotify daha önce BMW, Mini ve Ford ile işbirliği yapmış, Apple CarPlay ile entegrasyon sağlamıştı. Ancak Tesla dışında hiçbir ortaklık veri paketini içermiyordu.

Tesla sahiplerini sevindireceğini düşündüğümüz bu gelişme, gelecekte ABD kullanıcıları için de devreye girebilir. Bu aynı zamanda Spotify için de oldukça ses getirecek bir anlaşma. Spotify hem kullanımını hem de kullanıcı sayısını Tesla araçları kadar artırmış olacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Milli Takımların Sloganları

Milli Takımların Sloganları

4 Aralık 2016
293 Görüntülenme
Android TV Box nedir

Android TV Box nedir

25 Şubat 2016
270 Görüntülenme
​iPhone 7’nin Arka Paneli Sızdırıldı!

​iPhone 7’nin Arka Paneli Sızdırıldı!

26 Haziran 2016
253 Görüntülenme
WordPress  BTWP Haber Botu

WordPress BTWP Haber Botu

8 Ağustos 2015
492 Görüntülenme
Hayrettin Almanya

Hayrettin Almanya

28 Nisan 2016
198 Görüntülenme