NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

Turkcell ve Yandex, Yerli Arama Motoru ‘Yaani’ İçin Ortak Oldular

Hindistan’da Yenilenmiş Galaxy Note 7 Satılacağı İddiaları Yalanlandı

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Tesla sahipleri artık birer Spotify Premium üyesi

Mobil 22 Aralık 2015
192 Görüntülenme

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, müzik yayın servisi Spotify ile anlaştığını duyurdu. Anlaşma kapsamında artık her bir Tesla sahibi aynı zamanda Spotify Premium üyesi olacak.

2008 yılında kurulan, 20 milyon ödemeli abonesi bulunan ve kütüphanesinde 30 milyondan fazla şarkı bulunduran Spotify, Tesla Model S ve Model X sahipleriyle buluşacak. Bildiğiniz gibi Tesla daha önce Rdio ile ortaklık içerisindeydi, ancak Pandora tarafından satın alınmasıyla birlikte Rdio‘nun bu hafta kapatılacağı açıklanmıştı. Bu süreç yüzünden Tesla şimdilik sadece Avrupa, Avustralya ve Hong Kong’daki araçlarına Spotify Premium entegrasyonu sağlayacak.

Tesla otomobil içerisindeki Spotify Premium aboneliği, araç dışında kullanılamayacak. Ancak bu sizi üzmesin çünkü araç dışındaki Spotify hesabınız, Tesla’daki hesabınızla eşleştirilebilecek. Kısacası baştan bir çalma listesi ya da favori şarkılar listesi oluşturmanıza gerek kalmayacak.

Tesla sürücüleri böylece araç içerisindeki müzik ihtiyaçlarını Spotify Premium ile karşılayabilecek. Spotify‘ın otomotivden sorunlu yöneticisi bu yeni özelik için aylardır çalışma halinde olduklarını açıklamıştı. Spotify’ın Tesla’daki bir diğer önemli özelliği ise veri kullanım ücreti yansıtmayacak olması. Kısacası Tesla sahipleri, Spotify Premium abonelikleri için dolaylı da olsa bir ücret ödemeyecek. Spotify daha önce BMW, Mini ve Ford ile işbirliği yapmış, Apple CarPlay ile entegrasyon sağlamıştı. Ancak Tesla dışında hiçbir ortaklık veri paketini içermiyordu.

Tesla sahiplerini sevindireceğini düşündüğümüz bu gelişme, gelecekte ABD kullanıcıları için de devreye girebilir. Bu aynı zamanda Spotify için de oldukça ses getirecek bir anlaşma. Spotify hem kullanımını hem de kullanıcı sayısını Tesla araçları kadar artırmış olacak.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Internet Explorer Tarih Oluyor

Internet Explorer Tarih Oluyor

17 Mart 2015
116 Görüntülenme
iPhone 6S Kaynayan Boyaya Atılırsa [Video]

iPhone 6S Kaynayan Boyaya Atılırsa [Video]

14 Şubat 2016
202 Görüntülenme
Uçağa Kuş Çarparsa Ne Olur? [Video]

Uçağa Kuş Çarparsa Ne Olur? [Video]

24 Kasım 2015
170 Görüntülenme
BulutPress: Kodsuz web sitesi oluşturma platformu

BulutPress: Kodsuz web sitesi oluşturma platformu

18 Mart 2016
179 Görüntülenme