Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Tinderın kurucu ortağı ve eski CEOsu Sean Rad görevine geri dönüyor

Mobil 13 Ağustos 2015
136 Görüntülenme

Son zamanların en popüler mobil arkadaşlık uygulamalarından Tinder‘ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Sean Rad geçen Mart’ta görevinden ayrılmıştı. Bu ayrılığın şirketi satın alan IAC’nin ve diğer yatırımcıların baskısıyla olduğu söyleniyordu. Geçen süre içindeki performans yatırımcıları mutlu etmemiş olsa gerek ki “Sean Rad tekrar CEO’luk görevine geri dönüyor.

Sean Rad yılın başlarında görevi bıraktıktan sonra şirketin CEO’luk koltuğuna  daha önce Microsoft ve eBay‘de üst düzey yöneticilik yapmış olan Chris Payne getirilmişti. Ancak Chris Payne de 5 ay görevde kalabildi. 2009 yılında kurduğu Positronic isimli yazılım odaklı girişimi eBay tarafından satın alınan Payne daha sonrasında eBay’e üst düzey yönetici olarak katılmıştı. Girişim ekosistemiyle kurumsal hayatın harmanlandığı bir özgeçmişi bulunan Payne’nin buna rağmen Tinder’da uzun süre kalamayacağı anlaşılmış ve şirketin CEO’sunun değişmesi gerektiği yönünde karar alınmıştı.

Tinder’ın yönetim kurulu üyesi olan Benchmark’tan Matt Cohler’ın aktardığına göre Chris Payne’nin kişisel özellikleri, yapısı ile şirketin kimliği birbirine tam uymamış. Göreve başladıktan sonra Payne’nin de bunu fark ettiğini belirten Cohler, hızlıca görevden ayrılmanın en doğru hamle olacağı yorumunu duymuş Payne’den.

Sean Rad, Payne’in CEO’luğu esnasında ürün ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı görevini yürütüyordu. 5 aylık bir aradan sonra tekrar CEO’luğa dönecek olan Sean Rad’le birlikte IAC’nin tepe yöneticilerinden bir tanesi olan Greg Blatt de yönetim kurulu başkanı olarak yeni yönetime katılacak.

Görsel Kaynak: tanuha2001 / Shutterstock.com

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Mumyaların Gizemini Çözen Yeni Teknoloji

Mumyaların Gizemini Çözen Yeni Teknoloji

11 Mart 2015
128 Görüntülenme
Elektrikten Tasarruf Ettiren Çatı Sistemi [Video]

Elektrikten Tasarruf Ettiren Çatı Sistemi [Video]

14 Ocak 2016
166 Görüntülenme
​Samsung Galaxy C Ortaya Çıktı!

​Samsung Galaxy C Ortaya Çıktı!

17 Nisan 2016
168 Görüntülenme
Telefonda Counter Strike Oynamak İster misiniz?

Telefonda Counter Strike Oynamak İster misiniz?

19 Nisan 2016
157 Görüntülenme