Evden Eve Nakliyat

Giriş Formu CSS Doğrulama

Kurumsal Web Paketi Limber v 2.0

Umre Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Angular İletişim Sayfası Tasarımı

Tizen İşletim Sistemli Samsung Z3 Global Olarak Satışa Çıkıyor!

Mobil 16 Ocak 2016
67 Görüntülenme

Bildiğiniz üzere mobil dünyada sadece üç büyük işletim sisteminden bahsetmekteyiz. Android, iOS ve Windows Phone. Kullanıcı sayılarına göre değerlendirilen bu işletim sistemlerinin en stabil durum sergileyeni tartışmasız iOS. Apple’ın kendi yazılımını kendi donanımıyla birleştirmesi. Normalde Nokia’nun kullandığı WP’nin Microsoft’un almasıyla tıpkı Apple gibi bir kimliğe bürünmesiyle tek ortalıkta kalan Android’di.

Sayısal olarak milyonlarca telefonda bulunuyor olsa da stabilite konusunda birkaç telefon dışında sorunlar yaşayan Android’in artısı global olması iken en büyük eksisi ise Microsoft ve Apple’ın yaptığı gibi sadece birkaç telefona yoğunlaşamıyorlar.

LG’nin yazılımı da Samsung’un yazılımı da Android olmasına rağmen her markada kullanım farkları bulunuyor. Hal böyle olunca bir de TouchWiz sıkıntısı yaşamış Samsung, hem Apple gibi kendi yağında kavrulacak bir firma olmak adına hem de Android ve TouchWiz sıkıntılarından arınmak için kendi Tizen işletim sistemini geliştirmişti. Şu anda 2.4 sürümünde olan Tizen için yoğun çalışmalar harcayan firmanın en sağlam prototipi diyebileceğimiz Samsung Z3 telefonu Hindistan’da 130 Dolar‘dan satışa çıkmıştı.

Şimdi ise Avrupa ve Rusya başta olmak üzere küresel pazara çıkacak olan Z3, hem kullanıcılarına Tizen işletim sistemini test etme fırsatı hem de geliştiriciler için bir örnek telefon dağıtmış olacak. Eğer işler umduğu gibi giderse ilerleyen zamanlarda Samsung kendi işetim sistemiyle devam edecek bir firma olacaktır. Ki böyle bir adım (Tizen’in ne kadar iyi olacağına bağlı) Samsung zaten en çok satan firmalardan biri iken kalitesini de iyice arttırabilme şansı bulacak.

Şimdi telefona gelecek olursak, 5 inçlik HD Super AMOLED ekrana sahip olan Samsung Z3, Spreadtrum‘un 4 çekirdekli ve 1.3GHz hızındaki çipsetini kullanıyor. 1GB RAM barındıran telefon 8MP arka ve 5MP ön akermaya sahip. 2600mAh batarya, çift simkart desteği ve MicroSD kart ile 8GB depolama alanını genişletebildiğiniz telefonun en önemli yanı ise Tizen OS kullanması. (Görselde Android dediğine bakmayın siz) Avrupa’da ve Rusya’da çıkmışken ülkemize de buyur edeceğimizi düşündüğümüz bu telefonun Avrupa’da ve ülkemizde ne gibi bir fiyatlandırma ile gelir, orası şu anda meçhul.

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
The Solus Project Erken Erişim’de

The Solus Project Erken Erişim’de

20 Şubat 2016
52 Görüntülenme
Doğukan Manço’nun Son Şarkısı

Doğukan Manço’nun Son Şarkısı

24 Mart 2015
52 Görüntülenme
8 Ülkenin Kadın Askerleri

8 Ülkenin Kadın Askerleri

26 Mayıs 2016
58 Görüntülenme
HTC Desire Tablet Geliyor

HTC Desire Tablet Geliyor

26 Ocak 2016
60 Görüntülenme
Google Ana Sayfasına Android One Reklamı Ekledi

Google Ana Sayfasına Android One Reklamı Ekledi

28 Mayıs 2015
73 Görüntülenme
Yardımsever Adam ve Penguenin Dostluğu [Video]

Yardımsever Adam ve Penguenin Dostluğu [Video]

31 Ekim 2015
84 Görüntülenme
Aç Timsah İnanılmaz Olaya İmza Attı (+16)

Aç Timsah İnanılmaz Olaya İmza Attı (+16)

31 Ağustos 2015
77 Görüntülenme