Trikea Web Site Tasarımı

Travel Portal Web Site Tasarımı

Transition Web Site Tasarımı

Tomato Web Site Tasarımı

TRPE destekli Pisano, yerinde toplanan müşteri geri bildirimini işe yarar hale getiriyor

Girişim Haberleri Cumartesi Kasım 28th, 2015
259 Görüntülenme

Müşteri memnuniyetsizliğiyle ilgili sonsuz senaryo olmasına karşın sınırlı sayıda reçete var. Bir restoranda yediğiniz yemekten memnun kalmadığınızda, alışveriş yaptığınız bir mağazaya iade için götürdüğünüz ürünle ilgili satış görevlisiyle tartıştığınızda, bir havayolu şirketinden aldığınız koltuğun bir başka sahibinin daha olduğunu öğrendiğinizde ve daha yüzlerce farklı durumda, elinize tutuşturulan şikayet formu, dürüst olalım, çoğunlukla sorunu zamanında çözmez… Pisano bu sorunu adresleyen bir girişim.

Kağıt kalemle, hizmet yerinde toplanan müşteri bildirimlerini mobile taşıyan Pisano, işletmeler ve müşteriler arasındaki bu iletişim kanalını gerçekten işe yarar hale getirmeyi amaçlıyor. Pisano, müşteri ilişkisinin olduğu “her yerde” olmak istiyor ve yer kelimesinin daha çok fiziksel bir mekanlara işaret etmesiyle benzer girişimlerden farklılaşıyor.

Müşteriler bir masa kartı, bir sticker ya da bir kiosk’tan kendi geri bildirimini bekleyen işletmelere bir QR kod okutarak ya da kısa bir bağlantı yazarak doğrudan ulaşabiliyorlar. Pisano’nun iddiası yaklaşık üç saniye içinde müşteri geri bildirimini işletmelere iletmek. İletilen bildirim, doğru müşteri yetkilisine ulaştırılıyor ve yetkili müşteri şikayetine geç olmadan yanıt verebiliyor. İşletmeler açısından bu sorunlara hızlı yanıt vermek gittikçe kritik hale geliyor zira, herhangi bir müşterinin muhattap bulamadığında sorunu sosyal medy aya taşıması çoğunlukla an meselesi haline geliyor. Marka itibarı da riske atılmış oluyor. Mağdur müşteriler açısından özellikle acil çözüm bekleyen durumlarda bunun ne kadar değerli olduğunu sanıyorum herkes tahmin ediyordur.

Pisano kurucu ekibi

Pisano kurucu ekibi

Ocak 2014’te Emir Bostan, Barış Michael Soylu, Mustafa Kemal Akıllıoğlu ve Özkan Aykut Demir‘in ortak girişimi olarak kurulan Pisano, TRPE Venture Partners’ın desteklediği girişimlerden biri. TRPE’den 1-1,5 milyon dolar tohum yatırım alan girişim, bu yatırımda önceliği iyi bir ekip kurmaya vermiş. Bugün 10 kişilik bir ekiple çalışan Pisano’nun dokuz farklı sektörden 50 farklı kurumsal müşterisi var. Bunlar arasında Pegasus, Eataly, Dedeman, Zorlu Center, Kiğılı ve Albaraka gibi büyük kurumsal şirketler var.

Pisano, piyasadaki diğer CRM uygulamalarıyla rekabetten ziyade, onları tamamlayıcı bir platform haline gelmeyi hedefliyor. Bugün aldığı geri bildirimleri işletmeler için analiz ederek,  müşteri deneyimi haritası adını verdiğini bir servis sunuyor. Bu Pisano’nun müşterilerin karşısına “en doğru noktada, en doğru içerikle” çıkmasını sağlıyor.

Kurucu ortağı Aykut Özdemir, Pisano ile hedeflerini şu şekilde sıralıyor: “Diğer CRM platformlarının hemen hemen hepsiyle entegrasyon sağlamak, bir mobil platform haline gelmek ve ülkemizde de yeni yeni gelişen “büyük veri analizi” konusuna yatırım yapıp, işletmelere müşterileri hakkında daha da anlamlı veriler verebilmek”. Pisano bunu Türkiye pazarından başarabilirse, aynı başarıyı farklı pazarlarda tekrarlamak istiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Rüzgar gülü fiyatları; Rüzgar Gülü Nedir

Rüzgar gülü fiyatları; Rüzgar Gülü Nedir

Salı Mart 28th, 2017
698 Görüntülenme
YouTube her gün 1 milyar saat video izletiyor

YouTube her gün 1 milyar saat video izletiyor

Salı Şubat 28th, 2017
330 Görüntülenme
Wix, 16 yıllık tasarım portalı DeviantArt’ı satın aldı!

Wix, 16 yıllık tasarım portalı DeviantArt’ı satın aldı!

Cuma Şubat 24th, 2017
194 Görüntülenme
Yemek Sepeti, 31 Mayıs’ta Rekabet Kurumu’na sözlü savunma yapacak

Yemek Sepeti, 31 Mayıs’ta Rekabet Kurumu’na sözlü savunma yapacak

Pazartesi Nisan 25th, 2016
353 Görüntülenme
English Ninjas: Yabancı eğitmenlerle konuşarak İngilizce öğrenin

English Ninjas: Yabancı eğitmenlerle konuşarak İngilizce öğrenin

Perşembe Nisan 21st, 2016
441 Görüntülenme
SOR’UN yeni mobil uygulamasını Android’e getirdi

SOR’UN yeni mobil uygulamasını Android’e getirdi

Çarşamba Nisan 20th, 2016
368 Görüntülenme
Bunlar da var!
Sonik Yangın Söndürücü [Video]

Sonik Yangın Söndürücü [Video]

Çarşamba Ekim 21st, 2015
234 Görüntülenme
WordPress Responsive Restoran Teması

WordPress Responsive Restoran Teması

Pazartesi Mart 16th, 2015
598 Görüntülenme
Pegasus Uçak Bileti alobilethatti.com ‘da

Pegasus Uçak Bileti alobilethatti.com ‘da

Çarşamba Nisan 27th, 2016
299 Görüntülenme