Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

TRPE destekli Pisano, yerinde toplanan müşteri geri bildirimini işe yarar hale getiriyor

Girişimler 28 Kasım 2015
170 Görüntülenme

Müşteri memnuniyetsizliğiyle ilgili sonsuz senaryo olmasına karşın sınırlı sayıda reçete var. Bir restoranda yediğiniz yemekten memnun kalmadığınızda, alışveriş yaptığınız bir mağazaya iade için götürdüğünüz ürünle ilgili satış görevlisiyle tartıştığınızda, bir havayolu şirketinden aldığınız koltuğun bir başka sahibinin daha olduğunu öğrendiğinizde ve daha yüzlerce farklı durumda, elinize tutuşturulan şikayet formu, dürüst olalım, çoğunlukla sorunu zamanında çözmez… Pisano bu sorunu adresleyen bir girişim.

Kağıt kalemle, hizmet yerinde toplanan müşteri bildirimlerini mobile taşıyan Pisano, işletmeler ve müşteriler arasındaki bu iletişim kanalını gerçekten işe yarar hale getirmeyi amaçlıyor. Pisano, müşteri ilişkisinin olduğu “her yerde” olmak istiyor ve yer kelimesinin daha çok fiziksel bir mekanlara işaret etmesiyle benzer girişimlerden farklılaşıyor.

Müşteriler bir masa kartı, bir sticker ya da bir kiosk’tan kendi geri bildirimini bekleyen işletmelere bir QR kod okutarak ya da kısa bir bağlantı yazarak doğrudan ulaşabiliyorlar. Pisano’nun iddiası yaklaşık üç saniye içinde müşteri geri bildirimini işletmelere iletmek. İletilen bildirim, doğru müşteri yetkilisine ulaştırılıyor ve yetkili müşteri şikayetine geç olmadan yanıt verebiliyor. İşletmeler açısından bu sorunlara hızlı yanıt vermek gittikçe kritik hale geliyor zira, herhangi bir müşterinin muhattap bulamadığında sorunu sosyal medy aya taşıması çoğunlukla an meselesi haline geliyor. Marka itibarı da riske atılmış oluyor. Mağdur müşteriler açısından özellikle acil çözüm bekleyen durumlarda bunun ne kadar değerli olduğunu sanıyorum herkes tahmin ediyordur.

Pisano kurucu ekibi

Pisano kurucu ekibi

Ocak 2014’te Emir Bostan, Barış Michael Soylu, Mustafa Kemal Akıllıoğlu ve Özkan Aykut Demir‘in ortak girişimi olarak kurulan Pisano, TRPE Venture Partners’ın desteklediği girişimlerden biri. TRPE’den 1-1,5 milyon dolar tohum yatırım alan girişim, bu yatırımda önceliği iyi bir ekip kurmaya vermiş. Bugün 10 kişilik bir ekiple çalışan Pisano’nun dokuz farklı sektörden 50 farklı kurumsal müşterisi var. Bunlar arasında Pegasus, Eataly, Dedeman, Zorlu Center, Kiğılı ve Albaraka gibi büyük kurumsal şirketler var.

Pisano, piyasadaki diğer CRM uygulamalarıyla rekabetten ziyade, onları tamamlayıcı bir platform haline gelmeyi hedefliyor. Bugün aldığı geri bildirimleri işletmeler için analiz ederek,  müşteri deneyimi haritası adını verdiğini bir servis sunuyor. Bu Pisano’nun müşterilerin karşısına “en doğru noktada, en doğru içerikle” çıkmasını sağlıyor.

Kurucu ortağı Aykut Özdemir, Pisano ile hedeflerini şu şekilde sıralıyor: “Diğer CRM platformlarının hemen hemen hepsiyle entegrasyon sağlamak, bir mobil platform haline gelmek ve ülkemizde de yeni yeni gelişen “büyük veri analizi” konusuna yatırım yapıp, işletmelere müşterileri hakkında daha da anlamlı veriler verebilmek”. Pisano bunu Türkiye pazarından başarabilirse, aynı başarıyı farklı pazarlarda tekrarlamak istiyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
HTC One A9 İçin Güvenlik Güncelleştirmesi!

HTC One A9 İçin Güvenlik Güncelleştirmesi!

23 Ocak 2016
200 Görüntülenme
WordPress Gigi Film Botu

WordPress Gigi Film Botu

10 Ekim 2015
1.770 Görüntülenme
iPhone 8’in ekranından Samsung sorumlu olacak

iPhone 8’in ekranından Samsung sorumlu olacak

15 Ocak 2016
173 Görüntülenme
Huawei’nin Yeni Küresel Marka Yüzü Lionel Messi

Huawei’nin Yeni Küresel Marka Yüzü Lionel Messi

19 Mart 2016
137 Görüntülenme
LG G5’in Lite sürümü sızdırıldı

LG G5’in Lite sürümü sızdırıldı

26 Mart 2016
159 Görüntülenme