Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Türk Hava Yolları girişim hızlandırma programı Plug-and-Play’e platform ortağı oldu

Girişimler 3 Nisan 2016
209 Görüntülenme

Ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu firması Türk Hava Yolları, Silikon Vadisi merkezli bir girişim hızlandırıcı platformu olan Plug-and-Play‘in platform ortaklarından biri oldu. PnP, teknoloji girişimlerini ve kurumlarını bir araya getirerek farklı endüstrilere inovasyonu ulaştırmayı hedefleyen bir girişim hızlandırıcı program olarak dikkat çekiyor.

Türk Hava Yolları ile Plug-and-Play‘in rolü ise özellikle programın seyahat ve konaklama sektörü için oluşturduğu inovasyon platformunda kesişiyor. Sizlerle daha önce paylaştığımız gibi havayolları bir süre önce hackathon’lar düzenlemeye başlamış ve bunu sadece uçak yolculuğu olarak değil, tüm seyahat deneyimini göz önüne alarak gerçekleştirmişti. Bu da benzer bir yapıda girişimleri seçiyor ve ekosisteme katkı sağlaması için destekliyor.

Türk Hava Yolları‘ndan aldığımız bilgilere göre şirket 2016 yılı içerisinde inovasyona büyük ağırlık verecek. Plug-and-Play benzeri işbirliklerini Türkiye’de de gerçekleştirmeyi hedefleyen şirket, seyahat teknolojilerinin ve bu alanda çalışan girişimlere destek sağlayacak.

Plug-and-Play programı kapsamında yıl içerisinde iki program açılacak. İlk programda toplam 130 girişim incelenirken, 26 girişim sunumlarını gerçekleştirme fırsatı buldu. Yaklaşık 10-15 girişimin programa seçilmesiyle birlikte ilk program başlayacak, Haziran ayında ise ikinci grup girişimler seçilecek. Seçilecek girişimler 3 ay sürecek program boyunca seyahat ve konaklama sektöründeki hava yolu, otel, online seyahat acenteleri, global dağıtım sistemleri gibi dikey alanların kategori liderlerinden mentorluk alacak.

Bununla birlikte Türk Hava Yolları erken ve büyüme aşamasında girişimleri de yanına çekerek, onlarla çalışmalar yapmasını sağlamaya da çalışıyor. Türk Hava Yolları’nın Kurumsal Gelişim ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Serdar Yakut, şirketlerinin Dijital İnovasyon birimini kurduklarını açıklarken, birimin büyük bir yatırım kararı öncesinde test ve kanıtlanması gereken teknolojilere ve stratejik fırsatlara odaklanacağını açıkladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
GTA 5te Fantastik Hareket [Video]

GTA 5te Fantastik Hareket [Video]

27 Ekim 2015
216 Görüntülenme
Şemsi Paşa Pasajında Sesi Büzüşesiceler [Video]

Şemsi Paşa Pasajında Sesi Büzüşesiceler [Video]

24 Kasım 2015
219 Görüntülenme
Evcil Hayvan Olarak Ayı [Video]

Evcil Hayvan Olarak Ayı [Video]

9 Ocak 2016
215 Görüntülenme
Zamanda Yolculuk Mümkün mü?

Zamanda Yolculuk Mümkün mü?

14 Mart 2015
243 Görüntülenme
UberTEKNE: Uber şimdi de deniz taksilere rakip oluyor

UberTEKNE: Uber şimdi de deniz taksilere rakip oluyor

25 Haziran 2015
215 Görüntülenme