Evden Eve Nakliyat

Web Sitenizi İyileştirin

Responsive Profile Formu

Bootstrap Giriş Sayfası Tasarımı

Kayıt Sayfası Form Tasarımı

Turkey GREAT Scale-up yarışması hızlı büyüyen girişimlere Birleşik Krallıkın kapılarını açacak

Girişimler 23 Kasım 2015
80 Görüntülenme

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) ve British Consulate General Istanbul tarafından  yürütülen  GREAT  kampanyası kapsamında Türkiye’de de geçtiğimiz yıl ‘GREAT Startup‘ yarışması düzenlenmiş, Webrazzi olarak etkinliği yakından takip etmiştik. Kampanya bu yıl da devam ediyor ama bu kez hızlı büyüme gösteren, başarı potansiyeli yüksek girişimleri Birleşik Krallık’a çekmeyi hedefleyen GREAT Scale-up yarışmasını düzenliyor.

Birleşik Krallık’ın Türkiye’yle sağlık, eğitim ve enerji gibi pek çok farklı sektörde ticaret ve yatırım ilişkilerini geliştirmek amacıyla Mart 2013’ten bu yana sürdürdüğü GREAT kampanyasının bu yeni aşamasında, kazanan şirketlerin Birleşik Krallık’ta işlerini büyütmeleri, uluslararası bir ağa dahil olmaları ve girişimci bir ekosistemle bağlantı kurmaları sağlanacak.

Verilen bilgiye göre GREAT Scale-up yarışması, tüm sektörlerden tanımlanmış bir işletme modeli ve kaydına sahip, ölçeğini genişletmekte olan Türk şirketlerinin katılımına açık. Aranan özellikler arasında şirketin en az 4 yıldır faaliyette olması, 2014 yılı faaliyet gelirinin en az 500 bin sterlin olması, Birleşik Krallık piyasasına sürülmeye uygun bir iş birimine sahip olması ve Birleşik Krallık’ta bir yıl içinde faaliyete geçme planına sahip olması yer alıyor.

Birleşik Krallık piyasasına uygulan abilirlik önemli kriter

Kadın Girişimci, Anadolu’dan Girişimci, Sosyal Girişimci, Yenilikçi İşletme ve Jüri Özel Ödülü kategorileri için yarışacak adaylar başvurularını 20 Kasım – 24 Ocak tarihleri arasında yarışma sayfasında yapabilirler. Büyük Jüri Şubat ayının ikinci haftası bir araya gelerek kazananları belirleyecek ve sonuçlar Mart 2016’da ödül töreniyle açıklanacak.

Başvuru sahiplerinin değerlendirilmeye tabii tutulacağı kriterler arasında; Birleşik Krallık piyasasında uygulanabilir, pratik ve karlı bir iş fikrine sahip olunması (yüzde 25), şirketin Birleşik Krallık’ta başarılı olma isteği ve potansiyeline sahip olması (yüzde 25), derinlemesine analiz veya pazar araştırması gibi iş fikrini destekleyici nitelikli verilere sahip olunması (yüzde 20), fiili veya öngörülen getiriler ve büyüme potansiyeline sahip olunması (yüzde 20) ve şirketin Birleşik Krallık’ta faaliyete geçmeye hazır olması (yüzde 10) gibi özellikler yer alıyor.

Yarışma kılavuzunda kazananlar için Birleşik Krallık’ta özel bir işletme programı hazırlanacağı belirtiliyor. Londra’ya üç günlük bir iş seyahati yapacak olan girişimcilere bu kapsamda bilet ve barınma giderleri, uzman muhasebeci ve avukatlardan Birleşik Krallık’ta işletme kurma, çalışma vizesi ve vergi konularında danışmanlık, yakın zamanda Londra’da kurulan Türk şirketlerle randevular, UKTI tarafından Birleşik Krallık’taki fırsatlara ilişkin brifingler verilecek. Daha detaylı bilgi Turkey Scale-up yarışma sayfasından alınabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Squishy Toggle  Buttonu

Squishy Toggle Buttonu

28 Eylül 2016
23 Görüntülenme
Activision Dava ile Karşı Karşıya

Activision Dava ile Karşı Karşıya

19 Ocak 2016
90 Görüntülenme
LG’den yeni bir Nexus telefon görecek miyiz?

LG’den yeni bir Nexus telefon görecek miyiz?

25 Şubat 2016
79 Görüntülenme
Apple’ı Hitler gibi gösteren ilginç kampanya

Apple’ı Hitler gibi gösteren ilginç kampanya

27 Mart 2015
61 Görüntülenme
Samsung’un yeni tableti Galaxy Tab A 7.0

Samsung’un yeni tableti Galaxy Tab A 7.0

20 Şubat 2016
73 Görüntülenme
FLÖRT NEDİR? NASIL EDİLİR?

FLÖRT NEDİR? NASIL EDİLİR?

16 Nisan 2016
75 Görüntülenme
Hacker Grupları, IŞİD’e Karşı Birleşti

Hacker Grupları, IŞİD’e Karşı Birleşti

17 Mart 2015
55 Görüntülenme
Huawei P8’in tüm yeni özellikleri

Huawei P8’in tüm yeni özellikleri

16 Nisan 2015
49 Görüntülenme