Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Türkiye’de İnternet Üzerinden En Çok Satın Alınan 5 Ürün Çeşiti

İnternet 25 Ocak 2016
149 Görüntülenme

Ülkemizde, başta sosyal medya olmak üzere internet kullanım oranı ciddi derecede artmış durumda. Durum böyle olunca da internetin getirisi olan şeyler, ülkemizde de yaygın olarak kullanılıyor. Bu getirilerden biri de alışveriş konusu. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte online alışveriş sektörü de, inanılmaz popüler olmuş durumda.

Bunun sebebi hem daha pratik oluşu, hem de ürün yelpazesinin kullanıcıya çok daha geniş bir şekilde sunulması. Peki ülkemizde bu geniş ürün yelpazesisi içinde hangi tür ürünler daha fazla ön plana çıkmakta? Aslında hepsi bilip, tahmin ettiğiniz şeyler ama biz yine de bir göz atalım:
   Oyun
Aslında Steam’i bir online alışveriş platformu olarak ele alırsak, oyun konusunda ülkemiz ciddi bir online satın alma işlemi gerçekleştiriyor diyebiliriz. Bunun yanı sıra yine internet alışverişinin en büyük avantajlarından biri olan ”indirim” ve ”kampanya” olayları, bilgisayar ya da konsol oyunlarnın internet üzerinde alınmasında önemli bir rol oynuyor.

   Sağlık ve Güzellik Ürünleri
Bu ürün kategorisinin müşterileri genel olarak kadınlardan oluşmakta. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde sağlık ve güzellik ürünleri kullanıcıya önemli bir avantaj sunmakta. Yapılan özel indirimler, ya da toplu alımlarda uygulanan fiyat değişiklikleri, insanları bu ürünleri internetten alma konusunda ciddi derecede teşvik ediyor.

   Giyim ve Aksesuar
Sağlık ve güzellik ürünlerinde olduğu gibi kıyafet konusunda da müşteri profilinin büyük bir kısmını kadınlar oluşturmakta. Fakat son dönemlerde giyim üzerine ürün satışı yapan internet sitelerinin artışı, erkekleri de kıyafet konusunda online alışverişe itmiş durumda (şahsen ben sürekli internet üzerinden kıyafet alışverişi yapıyorum). Ee kıyafet olur da aksesuarı olmaz mı? Küperler, kolyeler yani kısacası takılar, yine internet alışverişinde kullanıcılar tarafından en fazla rağbet gören ürünler arasında. 

   Kitap
Şöyle bir gerçek var ki, ülkemizde okuma oranı ciddi şekilde düşük. Fakat satın alınan kitap sayısına bakıldığında sanki tersine bir durum varmış gibi gözüküyor. Şahsi görüşümü söylemem gerekirse; bunun sebebi popüler kültür. En basitinden Hobbit filmi vizyona çıktıntan sonra Tolkien’in bir önceki eseri Silmarillion yok satmıştı. İşin komik tarafı da alınan kitapların okunmadan ziyade Instagram’da boy gösteriyor oluşu… Neyse, sonuç olarak ülkemizde internet üzerinden kitap alma son derece yaygın (ders kitaplar vs şeyler de işin içine katıldığında).

   Teknoloji Ürün ve Parçaları
Bu madde zaten olmazsa olmazı. Sebeplerini uzun uzun yazmaya gerek bile yok. Telefondan tutun da yeni bir bilgisayara, ya da en basitinden yeni bir şarj aletine, kulaklığa kadar her şeyi internet üzerinden almak daha rahat oluyor. Burada yine indirim ve geniş ürün seçeneği faktörleri baş rolde.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Sony 4K 8X super motion kamera sistemini duyurdu

Sony 4K 8X super motion kamera sistemini duyurdu

22 Nisan 2016
181 Görüntülenme
Yeni iPhoneda anten çizgisi olmayabilir

Yeni iPhoneda anten çizgisi olmayabilir

22 Haziran 2015
173 Görüntülenme
GoPro Awards: On a Rocket Launch to Space

GoPro Awards: On a Rocket Launch to Space

11 Mayıs 2016
151 Görüntülenme
MWC 2016: Alcatel Idol 4 ve Idol 4s tanıtıldı

MWC 2016: Alcatel Idol 4 ve Idol 4s tanıtıldı

21 Şubat 2016
165 Görüntülenme
Stresli Mesaj Şakası – Çarkı Çevir SMS’i At

Stresli Mesaj Şakası – Çarkı Çevir SMS’i At

18 Nisan 2016
125 Görüntülenme