Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Türkiye’deki Yayıncılara Güzel Haber! Twitch’e Yeni Bağış Sistemi Geliyor

Donanım 30 Haziran 2016
319 Görüntülenme

Bir süredir PayPal‘ın Türkiye’deki faaliyetlerine son vermesi uzun zamandır herkesin gündemindeydi. PayPal’ın Türkiye’den çekilmesiyle bu durumdan en çok etkilenen ise gelirlerini PayPal üzerinden alan internet yayıncıları olmuştu. YouTube partnerlik şirketlerinin PayPal üzerinden kanalların ücretlerini göndermesi nedeniyle yayıncılar burada farklı alternatifler ararken Twitch bağışlarıyla gelir elde eden kişilerin PayPal ülkemizden çekildiği için bir alternatifi bulunmuyordu.

Twitch bu durumun farkına mı vardı bilemiyoruz ancak bugün itibariyle Twitch’teki bağış sistemi değiştirildi. Artık Twitch’te PayPal üzerinden bağış yerine
diğer bir canlı yayın platformu olan YouNow’ın bars sistemine benzeyen yeni bir bağış sistemi devreye sokuldu. 
 
Uygulama içi satın alma mantığıyla Twitch‘te artık “Bit” adı verilen sanal para birimini satın alacak ve bağış yapmak istediğiniz kişinin yayınına “Cheer” olarak göndereceksiniz. Yani burada “Bit” sizin Twitch’teki bağış bakiyeniz, “Cheer” ise yayıncıya gönderdiğiniz bağış olacak. Aynı zamanda yaptığınız bağışlar yayındaki konuşma akışında da görülecek ve diğer izleyiciler de sizin bağış yaptığınızdan anında haberdar olacak. Twitch elbette PayPal bağışlarında olduğu gibi yeni bağış sisteminde de komisyon almaya devam edecek ancak bu komisyonun ne kadar olduğu henüz bilinmiyor.

Aslında Twitch’in yeni bağış sistemi ülkemizdeki Twitch yayıncıları için isabetli bir karar oldu diyebiliriz. Böylelikle ülkemizde Twitch yayıncıları eskisi gibi aktif şekilde yayınlarına devam edebilecek. Bazı haber siteleri Twitch’in yeni bağış sistemini sadece Türkiye’ye özelmiş ve PayPal Türkiye’den çekildiği için devreye sokulmuş gibi gösterse de Twitch sadece ülkemizde değil dünya genelinde bu yeni bağış sistemini kullanacak.

Twitch’ın bu kararının ardındaki nedenin popüler Twitch yayıncılarıyla PayPal yetkilileri arasında yetersiz hizmetten dolayı geçen gerginlik olduğu düşünülüyor.

Güncel “Bit” fiyatları ise şu şekilde:

100 Bit = 1.4 dolar
500 Bit = 7 dolar
1500 (1.5bin) Bit = 20 dolar
5000 (5bin) Bit = 64.4 dolar
10000 (10bin) Bit = 126 dolar
25000 (25bin) Bit = 308 dolar

Güncelleme: Twitch, PayPal ile bağış sisteminden vazgeçerek kendi bağış sistemini devreye soksa da yayıncıların bu bağışlardan elde ettiği geliri PayPal dışında bir servisle alıp alamayacağı henüz bilinmiyor.
 
FIFA 17, PES’e Son Darbeyi Vuracak mı? FIFA 17 ve PES 2017 karşılaştırma videomuzu izlemek için buraya tıklayın! Etiketler : #twitch #paypal #bağış

Etiketler: , ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Giriş Formu CSS Doğrulama

Giriş Formu CSS Doğrulama

25 Ekim 2016
263 Görüntülenme
Pasta Değil Sanat Eseri

Pasta Değil Sanat Eseri

18 Mart 2016
228 Görüntülenme
Cilt kanseri riskini ölçen uygulama SkinVision

Cilt kanseri riskini ölçen uygulama SkinVision

24 Ağustos 2015
178 Görüntülenme
Yandex Çeviriye Elfçe eklendi

Yandex Çeviriye Elfçe eklendi

5 Ocak 2016
229 Görüntülenme
Flat UI Buton Tasarımı 2

Flat UI Buton Tasarımı 2

28 Eylül 2016
217 Görüntülenme