Evden Eve Nakliyat

İnsanlık Tarihin En Etkili 10 Buluşu

PHP ile Twitter API Kullanarak Uygulamaya Bağlanma

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Uçak Modu Nedir? Uçak Moduna Almak ve Uçak Modu Hızlı Şar

İnternet 20 Mayıs 2016
94 Görüntülenme

Uçak Modu veya Uçuş Modu, elektronik cihazların rahatsız edici sinyallerini devre dışı bırakarak telefonun kullanılmasına yardımcı olan bir seçenek modudur. Uçak modu açık olan bir cihazdan kullanıcılar oyun oynayabilir, cihaz içerisindeki uygulamalarını kullanabilir ve diğer multimedya işlemlerini yerine getirebilir.

Uçak modunun ihtiyacı dijital cihazların birbirinden etkilenmesi dönemiyle birlikte başlamıştır. Uçakların birçok dijital cihazının sinyalini etkilediği gerekçesiyle yolcuların yolculuk boyunca cihazlarını kapalı konumda tutmaları isteniyordu. Haliyle böylesi bir durumda telefonun hücresel hizmetlerine ihtiyaç duymadan kullanmak isteseniz dahi cihazınızı kullanmanız mümkün olmuyordu.

Geliştirilen uçak modu sayesindeyse artık her yerde cihazınızı açık tutarak hücresel veri ve bağlantı seçeneklerini kolayca kapabilirsiniz. Uçak modu açıldığı anda cihazın GSM, UMTS ve LTS gibi hücresel servislerinin tümü devre dışı bırakılır anca yine de dilerseniz Bluetooth ve Wi-Fi gibi bağlantı seçeneklerini kullanabilir hatta GPS servisini aktif edebilirsiniz.

Uçak Moduna Almak

Cihazınızı veya bilgisayarınızı uçak moduna almak için takip etmeniz gereken adımlar her cihaza göre değişiklik gösterebilir.Mobil cihazlar ve tabletlerde bildirim pencereleri üzerinde yer alan uçak simgesine tıklayarak uçak modunu etkinleştirebilirsiniz. Eğer cihazınız bu şekilde bir menü içermiyorsa ayarlar menüsü içerisinden cihazınızın uçak modu seçeneğini bulabilirsiniz.

Bilgisayarlardaysa uçak modunu aktif etmek için özel bir seçenek varsa uçak moduna geçiş yapabilirsiniz. Eğer uçak modu seçeneği yer almıyorsa da elle hücresel servisleri devre dışı bırakarak uçak modu etkisi yaratabilirsiniz.

Uçak Modu Hızlı Şarj

Uçak modu cihazlarınızın daha hızlı şarj olması için de kullanılabilecek bir püf nokta kabul edilebilir. Çünkü uçak moduna aldığınız anda cihazınız hücresel bağlantı ile ilişkisini kesecek ve sürekli arayış içerisinde olan işletim sistemi daha durağan bir hale geçiş yapacaktır. Bu durumda çok muhteşem bir hız artışı söz konusu olmasa da normal bir şarj sürecine göre cihazınızı kesinlikle daha hızlı şarj edebilmeniz mümkündür.

Yine de uçak moduna almış olduğunuz cihazınız hala Wi-Fi bağlantısına sahipse veya sürekli olarak bir işlemi gerçekleştirmeye devam ediyorsa (uygulama güncellemesi gibi) bu durumda cihazınızın uçak modunda olsa bile daha hızlı şarj olmayacaktır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Spotify Video Servisi Yakında Başlıyor

Spotify Video Servisi Yakında Başlıyor

28 Ocak 2016
96 Görüntülenme
Hatalı Sollama Yapınca [Video]

Hatalı Sollama Yapınca [Video]

12 Şubat 2016
91 Görüntülenme
Asustan Snapdragon 820li cihaz geliyor

Asustan Snapdragon 820li cihaz geliyor

20 Temmuz 2015
61 Görüntülenme
Facebook, 10 yıl sonra ilk kez logosunu güncelledi

Facebook, 10 yıl sonra ilk kez logosunu güncelledi

2 Temmuz 2015
76 Görüntülenme