Cami Halısı Avrupada Lider Firma Gülseven Halı

Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

“Uçan Fransız”: Hoverboard’la dünya rekoru kırdı (Video)

Teknoloji Haberleri 4 Mayıs 2016
154 Görüntülenme
Fransız mucit Franky Zapata geçtiğimiz ay tanıtılan ve Inexperienced Goblin’in uçuş takımına olan benzerliğiyle de dikkat çeken Flyboard Air’la Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardı.
 
Fransız mucit ve jet ski şampiyonu Franky Zapata’nın hoverboard’u Flyboard Air’ı hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda görme fırsatı yakalamıştık. Yayınlanan ilk videonun ardından internet dünyasında oldukça popüler bir cihaz haline gelen Flyboard Air, Spider-Man’in düşmanı Inexperienced Goblin’in uçuş takımına benzerliğiyle de dikkat çekiyordu. Flyboard Air’ın tanıtılmasının üzerinden henüz bir ay bile geçmemiş olmasına rağmen Franky Zapata tarihin en uzun hoverboard uçuşunu gerçekleştirerek Guinnes Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmayı başardı.

Ayrıca Bkz.Inexperienced Goblin gerçek oldu, İşte kusursuz bir “hoverboard”

Guinnes Rekorlar Kitabı’nın kendi web sitesi üzerinden de onayladığı yeni rekor Fransa’nın Sausset-les-Pins sahillerinde kaydedildi. Kendi geliştirdiği jet motorlu hoverboarduyla tam 2252 metre boyunca uçan Franky Zapata, 275.9 metrelik bir önceki rekoru da geride bıraktı. 275.9 metrelik rekor Kanadalı mucit Catalin Alexandra Duru tarafından geçtiğimiz yıl kaydedilmişti.

“Bu hissi anlatabilmem imkansız.”

Uçuş sırasında Guinness yetkilileri tarafından da gözlemlenen Zapata’nın yüksekliği yer yer 50 metreyi buldu. Flyboard Air’la uçmanın inanılmaz huzur verici olduğunu belirten Franky Zapata uçuş sırasında kollarını açmasının nedeniyle ilgili gelen bir soruya,”Bu şekilde kontrolü daha kolay sağlıyorum; ancak kollarınızı açtığınızda ellerinizden geçen rüzgar, ayaklarınızın altında hiçbir şeyin olmaması…bu hissi anlatabilmem de imkansız. Kesinlikle hayatınızda tecrübe etmeniz gereken bir an.” ifadelerini kullandı.

Başka rekorlar da kırmıştı

Şu sıralar Flyboard Air’la gündeme geliyor olsa da Franky Zapata aslında bir süredir Flyboard ismi altında çeşitli jetpackler de üretiyordu. Bugüne kadar suyla çalışan jetpackleriyle tanınan Zapata yine bu jetpackleriyle sadece bir dakikada 26 geri takla atarak başka bir dünya rekoru daha kırmıştı. Zapata’nın bu rekoru daha sonra Çinli Liu He tarafından 2015 yılında kırıldı.

Zapata’nın Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesini sağlayan Flyboard Air ilk kez geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. THREE kilometre irtifaya kadar yükselebilen hoverboard-jetpack karışımı cihaz saatte yaklaşık 150 kilometre hızlara da çıkabiliyor.

Zapata Racing’in geçtiğimiz Cumartesi günü kaydedilen rekorla ilgili kendi YouTube adresi üzerinden yayımladığı o güzel görüntüler için alttaki pencereye göz atabilirsiniz.

 
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
İddaa Bloglarını Takip Et Kazan!

İddaa Bloglarını Takip Et Kazan!

16 Nisan 2016
196 Görüntülenme
Küp Şeklindeki Ev [Video]

Küp Şeklindeki Ev [Video]

8 Aralık 2015
143 Görüntülenme
Şömine Hizmetlerimiz

Şömine Hizmetlerimiz

1 Eylül 2015
105 Görüntülenme
Birbirinden İzlenesi 14 Şey

Birbirinden İzlenesi 14 Şey

21 Mart 2016
128 Görüntülenme
Elektroşokla Yemek Yemeye Çalıştılar [Video]

Elektroşokla Yemek Yemeye Çalıştılar [Video]

2 Kasım 2015
115 Görüntülenme