Evden Eve Nakliyat

İnsanlık Tarihin En Etkili 10 Buluşu

PHP ile Twitter API Kullanarak Uygulamaya Bağlanma

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Uluslararası para gönderme girişimi TransferGo 2.5 milyon dolar yatırım aldı

Yatırımlar 24 Aralık 2015
95 Görüntülenme

Yurt dışına para gönderebilmenizi sağlayan bir girişim olan Litvanya merkezli TransferGo, 2.5 milyon dolar tohum yatırımı aldığını duyurdu.

Baltık ülkelerindeki girişimcilik dünyasının bu yılki büyük yatırımlarından biri olarak kabul gören 2.5 milyon dolarlık tohum yatırımı, Mark Ransford, Voria Fattahi, Richard Tudor gibi yatırımcılardan geldi. Bu yatırımcıların en büyük özelliği ise eskiden bir VC’nin ortakları olmaları. Litvanyalı TransferGo, hem TransferWise hem de diğer geleneksel yurt dışı para gönderme servisleri ve bankalarla rekabet içerisinde. Ancak TransferGo girişiminin CEO’su Daumantas Dvilinska‘ya göre servislerinin bankaları rahatsız etmemesi gerektiğini ve onlarla birlikte çalışacaklarını ifade ediyor.

TransferGo, aldığı tohum yatırımla birlikte üç konuya odaklanacağını da açıkladı. Bunlardan ilki Avrupa içinde farklı ülkelere para gönderebilme seçeneklerinin artması, ikincisi ürün geliştirmeleri, üçüncü ise hukuk tarafında yani mevzuatlara uyumla ilgili olacak.

2013 yılında kurulan girişimin şu anda 100 binden fazla üyesi olduğu ifade ediliyor. TransferGo’ya ait bir diğer değerli rakam bilgisi ise bugüne dek toplam para gönderme miktarının 100 milyon Sterlin civarında olması.

TransferGo ile şu anda ülkemize para transferi yapılamıyor ancak girişimin web sitesinde yer alan bilgiye göre Türkiye de yakında TransferGo ile para gönderme imkanına kavuşacak. Bu yüzden TransferGo’nun şu anda Türkiye’de bir banka ile masada görüşme halinde olduğunu tahmin ediyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Oppo’dan süper şarj teknolojisi

Oppo’dan süper şarj teknolojisi

24 Şubat 2016
75 Görüntülenme
Sebzeleri Çiğ Çiğ Yedik!

Sebzeleri Çiğ Çiğ Yedik!

13 Nisan 2016
90 Görüntülenme
Tizen 3.0 için Tarih Verildi!

Tizen 3.0 için Tarih Verildi!

2 Mayıs 2016
87 Görüntülenme