Cami Halısı Avrupada Lider Firma Gülseven Halı

Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

Uluslararası para gönderme girişimi TransferGo 2.5 milyon dolar yatırım aldı

Yatırımlar 24 Aralık 2015
127 Görüntülenme

Yurt dışına para gönderebilmenizi sağlayan bir girişim olan Litvanya merkezli TransferGo, 2.5 milyon dolar tohum yatırımı aldığını duyurdu.

Baltık ülkelerindeki girişimcilik dünyasının bu yılki büyük yatırımlarından biri olarak kabul gören 2.5 milyon dolarlık tohum yatırımı, Mark Ransford, Voria Fattahi, Richard Tudor gibi yatırımcılardan geldi. Bu yatırımcıların en büyük özelliği ise eskiden bir VC’nin ortakları olmaları. Litvanyalı TransferGo, hem TransferWise hem de diğer geleneksel yurt dışı para gönderme servisleri ve bankalarla rekabet içerisinde. Ancak TransferGo girişiminin CEO’su Daumantas Dvilinska‘ya göre servislerinin bankaları rahatsız etmemesi gerektiğini ve onlarla birlikte çalışacaklarını ifade ediyor.

TransferGo, aldığı tohum yatırımla birlikte üç konuya odaklanacağını da açıkladı. Bunlardan ilki Avrupa içinde farklı ülkelere para gönderebilme seçeneklerinin artması, ikincisi ürün geliştirmeleri, üçüncü ise hukuk tarafında yani mevzuatlara uyumla ilgili olacak.

2013 yılında kurulan girişimin şu anda 100 binden fazla üyesi olduğu ifade ediliyor. TransferGo’ya ait bir diğer değerli rakam bilgisi ise bugüne dek toplam para gönderme miktarının 100 milyon Sterlin civarında olması.

TransferGo ile şu anda ülkemize para transferi yapılamıyor ancak girişimin web sitesinde yer alan bilgiye göre Türkiye de yakında TransferGo ile para gönderme imkanına kavuşacak. Bu yüzden TransferGo’nun şu anda Türkiye’de bir banka ile masada görüşme halinde olduğunu tahmin ediyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Engelli Adamı Merdivenlerden İten Şerefsiz [Video]

Engelli Adamı Merdivenlerden İten Şerefsiz [Video]

17 Kasım 2015
93 Görüntülenme
Eşi Benzeri Olmayan Vosvos

Eşi Benzeri Olmayan Vosvos

13 Eylül 2015
141 Görüntülenme
Arkadaşına Destek Olan Balık

Arkadaşına Destek Olan Balık

29 Mart 2016
153 Görüntülenme
Kaygan Giriş Formu Tasarımı

Kaygan Giriş Formu Tasarımı

2 Kasım 2016
190 Görüntülenme
Efsane Dizi Leyla ile Mecnun’un Efsane Replikleri

Efsane Dizi Leyla ile Mecnun’un Efsane Replikleri

27 Mayıs 2016
170 Görüntülenme