Android SeekBar Kullanımı ve Örneği

Codeigneter Alt Yapılı Dizin Scripti

Watermark Resim Upload Scripti

RadKod Reklam Kontrol Scripti v1.2

Unicornlar, teknoloji balonu, Snoop Dogg ve daha fazlasıyla TC Disrupt SF ilk gün özeti

Teknoloji Haberleri Perşembe Eylül 24th, 2015
275 Görüntülenme

2015 yılının teknoloji gündemini belirleyen konular bu yıl da TechCrunch Disrupt San Francisco’da ele alınıyor. Webrazzi’nin medya sponsorları arasında yer aldığı TechCrunch Disrupt San Francisco 2015’in ilk gününde unicorn’lardan bitcoin’e, drone’lardan yapay zekaya kadar farklı konular, tanınmış katılımcılarla ilginç tartışmalara sahne oldu.

Balonlar, bitcoin ve Yuri Milner

TC Disrupt SF bu yıl ilk gün açılışını çok konuşulan “teknoloji balonu” tartışmasıyla yaptı. SV Angels yatırımcıları Ron Conway ve Topher Conway’in katıldığı oturumda, Ron Conway bir teknoloji balonu olduğu görüşüne katılmadığını belirtti. Silikon Vadisi’nin en önemli yatırımcılarından biri olan Ron Conway’in SV Angel ile 26 unicorn’da yatırımı bulunuyor ve ünlü yatırımcı, yeni endüstri devrimine teknoloji girişimcilerinin öncülük edeceğini düşünüyor.

SV Angels sonrasında sahneyi milyar dolarlık değerlemeye ulaşmış fintech girişimlerinden Zenefits’in kurucusu Parker Conrad devraldı. Conrad girişimcilere, yetenekli insanları işe almanın erken aşama girişimler için çok önemli olduğunu hatırlattı. Conrad’ın girişimcilere diğer tavsiyesi ise ihtiyaç duyulan miktardan daha fazla yatırım almaları ve sonraki yatırım aşamalarında hisselerinin azalmasını dert etmemeleri oldu.

Bitcoin oturumunda, dünyanın en büyük ikinci bitcoin işlem hacmine sahip borsası BTC China’nın kurucusu Bobby Lee, internet var oldukça bitcoin’in de var olmaya devam edeceğini belirterek bitcoin’in çoktan başarıya ulaştığını söyledi.

TC Disrupt sahnesi ilk gününde ünlü Rus yatırımcı Yuri Milner’i de ağırladı. Facebook, Twitter, Uber, Alibaba ve Xiamoi’nin de dahil olduğu geniş bir yatırım portföyüne sahip Milner; Facebook ve Twitter’daki hisselerini satıp satmadığı sorusunu yanıtsız bıraktı. Milner, Yapay Zeka konusunda Elon Musk ile aynı görüşte olmadığını; Elon Musk’ın yapay zekaya sahip robotların insanlık için tehdit oluşturduğu görüşüne katılmadığını belirtti.

Dropbox’ın kurumsal müşterilerinin sayısı 8 milyona ulaştı

Daha sonra sahneye çıkan Dropbox kurucu CEO’su Drew Houston, 8 Milyon işletmenin Dropbox kullandığını, her gün milyarlarca dosyanın Dropbox’a kaydedildiğini belirtti. Houston’ın girişimcilere tavsiyesi ise “Büyük bir market bulun, yetenekli insanları işe alın ve insanların seveceği bir ürün geliştirin” oldu.

Sahneye çıkan sonraki isim robotik şirketi CyPhy kurucu CEO’su Helen Greiner oldu. Greiner drone’ların yakın zamanda pizza teslimi dahil pek çok alanda kullanılacağını belirterek ; yaptıkları bir drone’u da örnek olarak katılımcılara gösterdi.

Daha sonra sahneyi IBM Watson’ın babası olarak da adlandırılan araştırmacı Dr. John Kelly devraldı. IBM Watson’ın demosunu sahnede canlı olarak gerçekleştiren Dr. Kelly, IBM Watson sayesinde insanların daha doğru ve iyi kararlar vereceğini belirterek, Watson’un insanların yerine geçmek gibi bir amacı olmadığını söyledi.

Money Talks oturumunda Cowboy Ventures, Lightspeed Venture Partners, TPG Growth ve Greycroft Partners’dan yatırımcılar, bir girişimcinin San Francisco’da yaşaması ve girişimini burada başlatmasının zorunlu olup olmadığını tartıştılar. San Francisco’nun bir girişimci için dünyadaki en iyi şehirlerin başında geldiğini ancak burada yaşamanın ve girişimi burada başlatmanın zorunlu olmadığı sonucuna vardılar.

Günün en çok ilgi gören oturumunda ise ünlü rap yıldızı Snoop Dogg sahnedeydi. Snoop Dogg, Marry Jane ismini verdiği yeni bir web sitesi hayata geçirdiğini ve Ekim ayında yayına başlayacağını açıkladı. Melek yatırımcı şapkası da bulunan Snoop Dogg, “eğlenceli” ve “farklı” girişimlere yatırım yaptığını belirtti.

telegram

Telegram kurucusu Pavel Durov: WhatsApp berbat!

Günün bir diğer ilginç oturumunda popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’ın kurucu ve CEO’su Pavel Durov vardı. Durov, rakip mesajlaşma uygulamalarından istediğini alamadığını ve Telegram’ı bu sebeple geliştirdiğini anlattı. Durov biraz daha da ileri giderek büyük dosyaların gönderilememesi, cihazlar arası senkronizasyonu olmaması nedeniyle WhatsApp’ın berbat bir uygulama olduğunu söyledi. Durov, Telegram üzerinden her gün 12 milyar mesajın gönderildiğini ve aylık 60 milyon aktif kullanıcıları olduğunu söyledi. Telegram son olarak geçtiğimiz Ağustos ayında günlük mesaj gönderim sayısının 10 milyar olduğunu açıklamıştı.

İlk günün gündemindeki bir diğer konuysa Kleiner Perkins Caufield & Byers ortağı Beth Seidenberg’in ele aldığı sağlık teknolojileriydi . Kendisi de doktor olan Seidenberg, sağlık sektörünün dönüştürülmesi zor olan sektörlerden biri olduğunu söyledi. KPCB söz konusu olduğunda herkesin merak ettiği Ellen Pao davası ile ilgili de konuşan Seidenberg, davanın sona ermesinden dolayı çok mutlu olduklarını; bu konunun cinsiyet eşitliği konusundaki farkındalığı arttırdığına inandığını söyledi. KPCB Fellow programı için önümüzdeki sene kadın bursiyerlerin oranını yüzde 50’ye çekeceklerini belirtti.

TC Disrupt SF 2015’te günün kapanışı Sanal Gerçeklikle (VR) yapıldı. Sony, Felix and Paul Studios ve HTC’den katılımcıların tartıştığı konu, bu yıl TC Disrupt’ta en fazla konuşulan konulardan biri.  TC Disrupt’ın demo bölümünde VR girişimlerinin olduğu alan, demo alanının en çok rağbet gören alanı oldu.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Artık Youtube’un da okulu var

Artık Youtube’un da okulu var

Çarşamba Mart 15th, 2017
320 Görüntülenme
LeEco Le X850 Özellikleri ve Çıkış Tarihi Açığa Çıktı

LeEco Le X850 Özellikleri ve Çıkış Tarihi Açığa Çıktı

Çarşamba Mart 15th, 2017
286 Görüntülenme
Marmara Mekatronik ve İnovasyon Günleri

Marmara Mekatronik ve İnovasyon Günleri

Pazartesi Mart 13th, 2017
330 Görüntülenme
Akvaryumdaki köpek balığı eşeysiz üredi

Akvaryumdaki köpek balığı eşeysiz üredi

Cuma Şubat 24th, 2017
340 Görüntülenme
CloudFlare’den Milyonlarca Kişisel Veri Sızmış Olabilir!

CloudFlare’den Milyonlarca Kişisel Veri Sızmış Olabilir!

Cuma Şubat 24th, 2017
342 Görüntülenme
Verizon, Yahoo’yu 350 milyon dolar ucuza satın alacak

Verizon, Yahoo’yu 350 milyon dolar ucuza satın alacak

Cuma Şubat 24th, 2017
344 Görüntülenme
Apple 32 GB’lık iPhone üretmeyecek

Apple 32 GB’lık iPhone üretmeyecek

Cuma Şubat 24th, 2017
293 Görüntülenme
NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

NASA açıkladı: Üçü yaşanabilir 7 yeni gezegen keşfedildi

Perşembe Şubat 23rd, 2017
369 Görüntülenme
Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Apple, merakla beklenen yeni kampüsü Apple Park’ı Nisan’da açıyor

Çarşamba Şubat 22nd, 2017
346 Görüntülenme
Bunlar da var!
Rise of the Tomb Raider Full HD 60 fps’de nasıl oynanır?

Rise of the Tomb Raider Full HD 60 fps’de nasıl oynanır?

Pazartesi Ocak 25th, 2016
370 Görüntülenme
Galaxy S7, Aralıkta hazır

Galaxy S7, Aralıkta hazır

Cumartesi Ağustos 8th, 2015
343 Görüntülenme
Adobe Flash Player İndir – Flash Oynatma Programı Yükleyin

Adobe Flash Player İndir – Flash Oynatma Programı Yükleyin

Pazar Mayıs 8th, 2016
442 Görüntülenme
Okyanus Aşırı Makyaj

Okyanus Aşırı Makyaj

Pazar Mart 27th, 2016
336 Görüntülenme