SESLENDİRME SANATÇILARI VOİCEBROS’TA TOPLANDI!

Android Yazılım Uzmanlığı

Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

Ünlü Girişimciler Kaç Yaşında Şirketlerini Kurdular?

Teknoloji Haberleri Perşembe Mart 12th, 2015
600 Görüntülenme

Başarmak için bir yaş sınırı var mıdır? Cevap evetse bu hangi yaş aralığında olmalı? Funders and Founder’ın derlediği verilere göre başarmak için asla geç değil.

Forbes 100’e baktığınızda, şirketler kurulduğunda kurucuların çoğunlukla 35 yaş civarında olduğunu görürsünüz. Ancak Facebook gibi bir devin de Mark Zuckerberg henüz 19 yaşındayken kurulduğunu belirtmekte fayda var. IBM kurulduğunda Charles Flint 61 yaşındaydı. Bank of America kurulduğunda ise Amadeo Giannini 60.

Verilere göre en genç kurucu Michael Dell. Dell kuruluğunda kurucusu yalnızca 18 yaşındaydı. Yoğunluğun ise 35 – 45 yaş aralığında dağıldığını görüyoruz.  Bu da bizi şu sonuca götürüyor: Başarmak için asla geç veya asla erken değildir. Dünyanın en büyük şirketleri çok çeşitli yaş gruplarına sahip girişimciler tarafından kurulmuş. Tam listeye aşağıdaki infografiğe tıklayarak erişebilir ve link aracılığıyla büyük halini görüntüleyebilirsiniz.

Özellikle 25 yaş krizi ve 35 yaş (orta yaş) krizi döneminde başarılı olmuş insanlara dikkat edin. Başarmak için hiçbir zaman geç olmadığını unutmayın.

Etiketler:
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler