PS PLAYER

HTML 5 Audio Player

CSS only Müzik Player Elementi

Müzik Player | Audio Player

Uydurunca Daha Güzel Olduğunu Düşündüğümüz Yanlış Söylenen 15 Şarkı Sözü

Fotoğraf Galeri 21 Mayıs 2016
163 Görüntülenme

Şarkı sözü uydurmak konusunda üstümüze yok. Bazı şarkıların sözleri o kadar yanlış anlaşılıyor ki insan ister istemez uyduruyor. Veyahut bazı şarkıların sözleri yerine koyduğumuz kelimeler daha güzel duruyor, o zaman da insan isteyerek uyduruyor. Biz de sizler için en çok yanlış anlaşılıp uydurukçuluk yapılan şarkı sözlerini derledik…

1. “O da benim gibi g*tü karamelli, serserim deli dolu terelelli…”

Doğrusu hepinizin bildiği gibi “O da benim gibi gözü kara belli” olan bu Tarkan şarkısı, bir takım insanlar tarafından bu şekilde de söylenmiştir. Düşününce hiçbir mantığı yok tabii.

2. “Sustu haykıran şehir, dolmuşlar havalandı…”

Sözleri en çok yanlış anlaşılan bu şarkının orijinali: “Sustu haykıran şehir, son kuşlar havalandı”. İnsanoğlunun hayal dünyası nerelere varıyor, görüyorsunuz işte…

3. “Bir parta kulesi üstünde, babamın öldüğü yaştayım…”

Teoman’ın ölümsüz eseri Paramparça’da yer alan bu sözün doğrusu “Bir bar taburesi üstünde, babamın öldüğü yaştayım” olacak. Ancak birçok insan bu kule işine inandı. Kişiye özel fanta, parta, panda kuleleri de mevcut.

4. “Gel yarim ol, fermuarım ol, sultanım ol, sevdalım ol…”

“Fermuar değil o fermanım olacak” dediğinizi duyar gibiyim. Sevgili Çelik’in söyleme şekli sayesinde böyle anlamıştık. Biraz düşününce “Keşke fermuarın olsaydı” demek de opsiyonel tabii ki.

5. “İyi gelmez mi hiç deniz anası?”

Hiçbir deniz anasının kanıtlanmış tedavi özelliği yok şu ana kadar. O yüzden Sıla Hanım “İyi gelmez mi hiç deniz havası” diyor. İsteyen konuyu araştırıp şarkıyı bu şekilde söylemek konusunda ısrarcı olabilir.

6. “Bu şarkı abimin ev sahibine, gönüllük yarime, gönül eşime…”

“Güzelim şarkıyı ne halde getirmişsiniz be, puhhh!” diyenler için söyleyelim, biz getirmedik. İnsanlar yanlış anlamış ya da uydurmuş. Belki de İrem Derici abisinin ev sahibine gerçekten de aşık olmuştu…

7. “Sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir. Bazen küçük bira için ömür bile verilir…”

“Bazen küçük bir an için ömür bile verilir” bu doğru. Peki bazen küçük bira için ömür bile vermek sizce yanlış mı? Buyurun tartışmaya…

8. “Aşkım hasta mısın???”

Bu haliyle çok daha mantıklı olan sözün doğrusu “Aşk sakızı mısın?” Dağılan grubumuz Hepsi’nin bir kısmı eminim ki bu fikri beğeneceklerdir.

9. “Zeytinyağlı yiyemem aman, astala vista diyemem aman”

Bu haliyle şarkıyı Terminatör söylemiş gibi oluyor. Nasıl bir kişilik bölünmesi ile yanlış anlaşıldıysa artık böyle söyleyen de varmış.

10. “Söyle ona Sivaslıya, ağzımı açtırmasın, kalbini kırdırmasın akşam akşam…”

Ülkemizde bir Sivaslı bulmak, bir Sebastian bulmaktan daha mümkün. Dolayısıyla şarkıyı böyle anlayan insanları hiç ama hiç yadırgamamak gerek.

11. “Lady Diana tutan şey ikimizi?”

Rahmetli prensesimizin bu şarkının içinde yer alıyor olması her ne kadar bir hatadan ibaret olsa da, yine de minnoş bir görüntü yaratmış. Sorunun cevabı ise Dodi Al Fayed!

12. “Her yeni başlayan macera, heyecan dolu jilet kokar…”

Gerçekten de her yeni başlayan maceranın gidişatı bir jilete dönüşebilir. Lakin ki jilet kokmaz. Değerli yanlış anlayanlar için bir kilo çilek de bizden olsun.

13. “Tatlı dillim, güler yüzlüm, Macellan gözlüm…”

Tövbeler tövbesi… Ağza cuk oturuyor ama Macellan Bey’i ahir ömrümüzde görmek nasip olmadı. Onun yerine size ceylan göz verelim?

14. “Mustafa, yağmur var İstanbul’da…”

Evet bu bir klasik. Yıllardır internette dolaşan bir şehir efsanesinin öznesi olan şarkı. Onun öyle olmadığını bilsek bile Mustafa’nın gelirken üstüne kalın bir şeyler almasını tembihleyebiliriz.

15. “Sen de kahve iste, ben buna bayılırım…”

Kimsenin aklına bir şarkının içinde “rekabet” kelimesinin kullanılacağı aklına gelmediğinden bu şekilde bir çıkış yolu düşünülmüş. Ama çok ısrar edersen Hadise’cim, yap bi köpüklü de içelim!

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Xbox One Elite Türkiye’de Satışta!

Xbox One Elite Türkiye’de Satışta!

20 Ocak 2016
122 Görüntülenme
WordPress Peta Fragman Botu

WordPress Peta Fragman Botu

6 Kasım 2015
355 Görüntülenme
LG, Bang & Olufsen ile ortaklık gerçekleştirdi

LG, Bang & Olufsen ile ortaklık gerçekleştirdi

19 Şubat 2016
105 Görüntülenme
Sıvı Nitrojen İçine Teneke Kola Atılırsa

Sıvı Nitrojen İçine Teneke Kola Atılırsa

29 Ağustos 2015
143 Görüntülenme
Samsung’dan Orta Segmente 128 GB Desteği

Samsung’dan Orta Segmente 128 GB Desteği

19 Mart 2015
117 Görüntülenme