Evden Eve Nakliyat

En Çok Para Kazandıran 20 Meslek

Mr. Robot’tan 10 Efsane Sahne

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

Vineın kurucusundan mobil mesajlaşma servisi: Peach

Mobil 11 Ocak 2016
83 Görüntülenme

Onlarca farklı örneğe rağmen yüz milyonlara ulaşan kullanıcı sayısının hızla arttığı mesajlaşma uygulamalarının 2016’da da rağbette olacağını söylemek yanlış olmaz. Vine servisinin kurucusu Dom Hofmann buna inanıyor ki bu alana Peach uygulamasıyla giriş yaptı.

Peach bir mobil mesajlaşma uygulaması ancak onun diğerlerinden farklılaştığı alan aynı Twitter‘da olduğu gibi kendinize ait bir duvarınızın olması ve buraya yine Twitter da olduğu gibi dilediğiniz zaman mesajlar yazabilmeniz. Arkadaş listenizde olan kullanıcılar da ana sayfalarında sizin profilinizi görüyorlar ve tıkladıklarında sizin yazdığınız mesajları kronolojik olarak görüyorlar.

Dom Hofmann ve ekibi diğer mesajlaşma uygulamalarından ayrılmak ve kendi farklarını ortaya koymak için de ”sihirli sözcükler’‘ adını verdikleri bir özellik geliştirmişler. Mesaj yazma bölümüne ”GIF” yazarsanız ”Mevcut GIF’ler arasında” ara butonu çıkıyor ve buna tıkladığınız zaman servisin içerisinde yer alan GIF’ler arasında istediğiniz bir kelimede arama yapabiliyorsunuz. Yani ”GIF” yazdıktan sonra ”Gülme” yazarsanız servis size ”Gülme” ile alakalı çeşitli GIF’ler gösteriyor ve bunlardan bir tanesini hızlıca seçip mesaj olarak duvarınıza gönderebiliyorsunuz.

Uygulama üzerinde bulunan sihirli sözcükler şu an için ”gif, here, goodmorning, goodnight, battery, weather, move, meetings, safari, dice, time, date, movie, tv, and game” den oluşuyor. Ekip bunları daha da arttırmak için üzerinde çalıştıklarını belirtmiş. Yaptığınız paylaşımlar diğer kullanıcılar tarafından da beğeni alabiliyor, bunun için mesajlarınızın altında bir kalp ikonu bulunuyor. Bütün sosyal ağlarda olduğu gibi Peach’te de bir kullanıcı adınız bulunuyor, arkadaşlarınız sizi kullanıcı adınız ile bularak arkadaş ekleme talebi gönderiyorlar. Eğer bu arkadaşlık isteğini kabul ederseniz karşılıklı olarak yaptığınız paylaşımları görebiliyorsunuz.

Şu an için yalnızca iOS platformunda bulunan Peach, Product Hunt’ta da popüler uygulamalar arasında yerini almış. Product Hunt ekibi tarafından hazırlanmış tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilir, uygulamayı da buradan indirerek deneyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yapay Zeka Askeriyenin Hizmetinde

Yapay Zeka Askeriyenin Hizmetinde

17 Mart 2015
71 Görüntülenme
RUHİ ÇENET – YouTube Muhabbetleri #4

RUHİ ÇENET – YouTube Muhabbetleri #4

27 Nisan 2016
100 Görüntülenme
BMW i8 Spyder yakında geliyor!

BMW i8 Spyder yakında geliyor!

10 Aralık 2015
77 Görüntülenme
Düdüklü Tencere Böyle Patladı [Video]

Düdüklü Tencere Böyle Patladı [Video]

24 Ocak 2016
73 Görüntülenme