Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

VSCO, GIF formatlı görsel yaratma uygulaması DSCOyu yayınladı

Mobil 30 Ekim 2015
156 Görüntülenme

Fotoğraf düzenleme ve filtreleme uygulaması VSCO popülerliğini yıllar içinde giderek arttırırken tıpkı Instagram‘ın Boomerang ve Hyperlapse ile yaptığı gibi ek uygulamalar yaratmaya başladı. VSCO ekibi tarafından geliştirilen DSCO (geliştiricileri ‘disko’ olarak telafuz ediyor) uygulaması, kullanıcıların GIF formatında görseller yaratmasına müsaade ediyor.

Sosyal ağlarda ve web dünyasının genelinde bildiğiniz gibi GIF formatlı görsellere ilgi son zamanlarda oldukça arttı. Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlar GIF formatını desteklemeye başlayan çalışmalara imza atarken, Tumblr GIF arama motoru çıkarttı, YouTube ise GIF oluşturma aracının testlerine başladı. Bu gelişmeler ışığında artık mobil dünya da GIF formatına çok yakın. Kim bilir, belki gelecekte Instagram bile GIF formatı desteklemeye başlayacak iken, VSCO’nun da bu konuy a önem vererek ayrı bir GIF yaratma uygulaması piyasaya çıkartması çok büyük bir sürpiz olmadı.

DSCO oldukça basit bir çalışma prensibine sahip bulunuyor. VSCO hesabınızla giriş yapabildiğiniz uygulama üstünden iPhone’unuzun ön ya da arka kamerası ile kısa süreli bir video çekiyorsunuz. Sonrasında DSCO bu video içinden aldığı kareleri bir GIF görseli haline getiriyor ve paylaşabileceğiniz hale getiriyor. Üstelik, GIF oluşturulduktan sonra DSCO üstünden farklı filtreleri de oluşturduğunuz GIF görsele uygulamanız mümkün oluyor.

Bildiğiniz gibi VSCO geçtiğimiz yıl Accel Partners‘tan 40 milyon dolar yatırım almıştı. Şimdi de girişim, VSCO’nun yanında bir de DSCO adını alan bu uygulamasıyla AppStore’daki yerini aldı. Şimdilik sadece iOS sürümü bulunan DSCO‘nun resmi uygulama tanıtım videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Telefonumu Nasıl Hızlı Şarj Ederim?

Telefonumu Nasıl Hızlı Şarj Ederim?

28 Ocak 2016
181 Görüntülenme
Doğukan Manço’nun Son Şarkısı

Doğukan Manço’nun Son Şarkısı

24 Mart 2015
117 Görüntülenme
Animasyonlu Yuvarlak Buton Tasarımları

Animasyonlu Yuvarlak Buton Tasarımları

1 Ekim 2016
210 Görüntülenme
Twitter’da Atılan En Komik 51 Tweet

Twitter’da Atılan En Komik 51 Tweet

27 Nisan 2016
231 Görüntülenme