Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Kurumsal Firma Scripti | Alkinoe

Kombi Bakım Servisi Scripti | Alkimedon

Tesisatçı Web Scripti | Alkestis

Windows 10’daki Hataları Bulanlara 250 Bin Dolar Ödül!

Yazılım Haberleri Perşembe Temmuz 27th, 2017
725 Görüntülenme

Microsoft, ‘güvenlik açıklarına ödül’ programını genişletmek için Windows Ödül Programı başlatıyor. Windows 8.1’in güvenlik hataları için 100 bin doların üzerinde ödeme yapan teknoloji devi, Windows 10 ve Windows Server’daki Hyper-V hataları için çok daha ciddi ücretler ödeyecek.

Microsoft ilk olarak ciddi Hyper-V hataları için 250 bin dolar ödeyecek. Windows 10 önizleme ve Microsoft Edge’deki güvenlik açıkları için de 15 bin dolara kadar çıkacak. Bir blog yazısına konuşan Microsoft sözcüsü, ”Güvenlik her zaman değişiyor ve her zaman farklı güvenlik açıklarına öncelik veriyoruz” dedi. Ayrıca, ”Açıkların değerli olduğuna inanıyoruz, bize güvenlik konusunda gelişmemiz için hizmet veriyorlar” diye de ekledi.

Yeni Windows Ödül Programı, Microsoft’un takdirine bağlı olarak süresiz olacak şekilde devam edecek. Windows’la birlikte kullanıcıların kişisel bilgilerini tehlikeye atan hataları bulanlar, ödüllendirilmeye devam edilecekler. Facebook, Google, Apple gibi büyük şirketler, sistemlerinde açık bulanları her zaman ödüllendirerek kendilerini bilgilendirmeye teşvik ederler, böylece bir siber saldırı tehdidini mümkün olduğunca engellemeye çalışırlar.

Kaynak : http://www.webtekno.com/microsoft-windows-10-daki-hatalari-bulanlara-250-bin-dolar-odeyecek-h31727.html

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Benzer İçerikler