Evden Eve Nakliyat

İnsanlık Tarihin En Etkili 10 Buluşu

PHP ile Twitter API Kullanarak Uygulamaya Bağlanma

Bill Gates’e Ait 11 Anlamlı Söz

Teknolojinin Zararlarını Biliyor musunuz ?

Windows Hello, Kullanıcıları Göz Bebeğinden Tanıyacak

Teknoloji Haberleri 3 Nisan 2015
77 Görüntülenme

Microsoft’un yeni işletim sistemiWindows 10’unkullanıcılarla buluşmasınageri sayım başlarken, beraberinde gelecek servislerin de adından söz ettirmeye başladı.

Bu yeni ürünlerden biri olan Windows Hello, kullanıcılara yepyeni deneyimler sunmaya başlayacak. Windows Hello’nun en dikkat çekici özelliği ise Windows 10 üzerinde çalışan bir biyometrik kimlik doğrulama sistemini bulundurması.

Infrared teknolojisi

Yeni teknolojide oturum açan kişinin siz olduğunuzu, fotoğrafınız ya da sizin yerinize geçmeye çalışan biri olmadığını kesin olarak doğrulamak amacıylayüz ve göz bebeği algılama için özel bir donanım ve yazılım birleşimide kullanılıyor. Bu yüzden cihaz üzerindeki kameralar, yüzünüzü veya göz bebeğinizi tanımlamak içininfrared teknolojisikullanıyor ve sizi çeşitli ışık ortamlarında tanıyabiliyor.

Helen sizinle bir örnek paylaşalım. Örneğin kendi fotoğrafınızın basıldığı bir kağıdı kilitli olan Windows 10’a gösterdiniz. Göz bebeği taraması yapıldığı için bilgisayar açılmıyor. Yanisiz olmadan bilgisayarınız açılmayacak.

Konu hakkında açıklama yapan Microsoft Türkiye Windows İş Grubu YöneticisiKadir Şener, yakın dönemde web sitelerinden 1.2 milyar kullanıcı adı ve parolanın hacklendiğine dikkat çeken Kadir Şener, dünyada her an benzer bir tehlikeye karşı kurumların yeni siber güvenlik çözümleri aradığını belirtti. Şener şu bilgileri verdi: “Windows Hello, hız ve konforun yanında güvenlik ve gizlilikten ödün vermemek üzerine geliştirildi. Windows Hello, en katı koşul ve kurallara tabi kuruluşların gereksinimlerini karşılayacak kurumsal sınıf güvenlik sağlamayı taahhüt ederek kamu, savunma, finans, sağlık ve üstün güvenlik ihtiyacı olan diğer kurumların genel güvenlik sistemlerini basit bir deneyimle yükseltmek için kullanabilecekleri bir çözüm olarak öne çıkıyor.”

Microsoft, son dönemlerde güvenlik geliştirmeleri üzerinde daha fazla duruyor. Tabii ki bun da iCloud skandalı önemli bir rol oynadı. Windows Hello ise bu konuda iddialı bir servis olacağa benziyor.

Teknoyo

Haberin Tamamı İçin: http://teknoyo.com/windows-hello/

Etiketler: ,
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
WordPress Kategorileri Listeleme Kaynak Kodu

WordPress Kategorileri Listeleme Kaynak Kodu

30 Ağustos 2016
392 Görüntülenme
Hareketli Kaldır Butonu

Hareketli Kaldır Butonu

28 Eylül 2016
43 Görüntülenme
Güney Kore Polisi Şikeci Oyuncuları Tutukladı!

Güney Kore Polisi Şikeci Oyuncuları Tutukladı!

25 Nisan 2016
108 Görüntülenme
Ay’ın Yüzeyinde Yeni Bir Krater Keşfedildi

Ay’ın Yüzeyinde Yeni Bir Krater Keşfedildi

17 Mart 2015
91 Görüntülenme
WikiLeaks Tekrar Sahnede

WikiLeaks Tekrar Sahnede

4 Mayıs 2015
72 Görüntülenme