Samsung’un üst düzey telefon satışları %29’a düştü

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 1

Android 8.0 ile gelen 20 yenilik – Bölüm 2

LG G6 günlük 50 bin adet üretiliyor, güvenlik ilk sırada

Windows Phone Mağazası Yıl Sonuna Doğru Daha Da Küçülecek!

Mobil 17 Haziran 2016
235 Görüntülenme

Günümüzde patlama yapması beklenirken tam tersine değişikliği eksi yönde yapmaya devam eden ve Lumia 950 ile Lumia 950 XL gibi hamlelere karşın Windows Store adındaki mağazasının yetersizliği ile serbest dalış ile gerilemeye devam eden Windows Phone adına bir sorun daha ortaya çıkabilir.

Microsoft‘un zorunlu kıldığı açıklamasına göre 30 Eylül tarihine kadar Windows Mağaza’daki tüm uygulamalar International Age Rating Coalition (IARC) olarak bilinen Uluslararası Yaş Derecelendirme Koalisyonu‘nun belirlediği yaş sınırlarına uygun bir şekilde uygulamalarına bu yaş kısıtlama ibaresini eklemeyen geliştiricilere ait uygulamalar mağazadan kaldırılacak.

En son Google Play’e getirilen yaş derecelendirmeleri sistemine geçen Windows Phone platformu bu noktada birçok geliştiricinin dönüp bakmadığı uygulamalara da sahip olmasıyla eleştirilmekte. Bu noktada uygulamayı mağazaya koyup ilgilenmeyen geliştiricilerin uygulamaları mağazadan silineceği için bu sebeple ciddi oranda mağazadaki uygulama sayısında düşüş olma ihtimali bulunuyor.

Bakalım 30 Eylül sonrasında Windows Mağaza’da uygulama sayısında nasıl bir değişiklik olacak. Fakat sürekli felaket tellalı gibi negatif haberlere konu olan Windows Phone’un sonu da pek hayra alamet görünmüyor gibi..
5 Türk Yapımı Telefon videomuzu izlemek ve anketimize katılmak için buraya tıklayın! Etiketler : #windows phone #wp #Windows store

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Hangisi Rock Yıldızı? – İnsan Sarrafı

Hangisi Rock Yıldızı? – İnsan Sarrafı

21 Nisan 2016
177 Görüntülenme
Oyuncaklarla İlgili 13 İlginç Fotoğraflı Bilgi

Oyuncaklarla İlgili 13 İlginç Fotoğraflı Bilgi

29 Nisan 2016
203 Görüntülenme
Böyle Şaka Mı Olur?

Böyle Şaka Mı Olur?

8 Mayıs 2016
201 Görüntülenme