Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

WordPress Kullanılmayan Resimleri Silme Eklentisi ( Image CleanUp )

Eklentiler 2 Ağustos 2015
676 Görüntülenme

WordPress eklentilerinden image CleanUp eklentisinden bahsedeceğiz eklenti ne işe yarar eklenti sitenizde temanızın kullanmadığı veya sitenizde boşu boşuna yer kaplayan resimleri temizlemenize olanak sağlar. Sadece yüklemiş olduğunuz resimleri değil bildiğiniz üzere temalarınız resimleri belirli oranlarda kırparak da kullanabiliyor tabi bunlarıda temizleyebilirsiniz.

  • Eklenti adresine buradan ulaşarak eklentiyi bilgisayarına indirebilirsiniz yada wordpress sisteminizden eklenti ismi ile arama yaparak wordpress üzerinden kurulum yapabilrisiniz.
  • Eğer bilgisayarınıza indirdiyseniz eklentiyi ftp de plugins klasörnün içine atarak wordpress eklentiler kısmından eklentiyi aktif etmeniz gerekmektedir.
  • Temayı indirdikten sonra WordPress admin paneli > Araçlar > Image CleanUpbölümüne giriş yaparak Index Images linkine tıklayın.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra eklenti sizin ftp adresinizde bulunan ve temanın kullanmadığı gereksiz resimleri tespit ederek tüm ftp de bulunan resimleri kategoriler şeklinde ayrıştıracak.
  • Bu işlem sonuçlandığında gereksiz (kullanılmayan) resimler yukarıdaki sekmelerden Unreferenced unused images bölümünde listelenecek. Bu bölümden gereksiz resimleri rahatlıkla silebilirsiniz nacka bu resimlerken yineden dikkat etmenizde fayda var aksi haşde silindikten sonra geri dönüşü zor olabilir.
  • Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka yedek almayı unutmayın.

Image Cleanup ‹ WebinyoNoktaCom Bot Demo — WordPress

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
S7’ye USB-C neden gelmedi ?

S7’ye USB-C neden gelmedi ?

25 Şubat 2016
149 Görüntülenme
Qualify: Mobil odaklı test otomasyonu girişimi

Qualify: Mobil odaklı test otomasyonu girişimi

4 Haziran 2015
192 Görüntülenme
Google İnsansız Bisikleti Üretti!

Google İnsansız Bisikleti Üretti!

7 Nisan 2016
330 Görüntülenme