Cami Halısı Avrupada Lider Firma Gülseven Halı

Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

WordPress Super Cache Eklentisi

Eklentiler 9 Haziran 2015
137 Görüntülenme

Merhaba arkadaşlar bu konumuzda wordpress eklentilerinden belkide en etkili ve olması gereken bir eklentiden bahsedeceğiz. Eklentimiz önbellekleme eklentisidir ve belkide wordpress tabanlı sitelerinizde mutlaka olması gerekdiğini düşündüğümüz eklenti statik html sayfaları oluşturan oldukça hızlı bir önbellek (cache) motoruna sahiptir. Siteye gelen her ziyaretçi ve arama motoru botları dinamik veri tabanı sorgusu yerine bu önceden oluşturulan statik html sayfasını ziyaret etmiş olur. Bu sayede site yüklenme hızı oldukça düşer ve SEO için oldukça olumlu etki sağlar.

Eklenti Kurulumu
  • WordPress admin panelinden > Eklentiler > Yeni ekle sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada arama kutusuna eklentinin ismini yazarak arama yapın.
  • Arama sonuçunda eklentimizi bulup Şimdi Kur butonuna tıklıyoruz.
  • Eklentiyi kurulum işlemi yaptıktan sonra eklentiyi Etkinleştir butonuna tıklıyoruz.
Eklenti Kullanımı

Bu seçenekler eklenti gelişmiş ayarlarında genel olarak 3 farklı yönteme ayrılır.

  • Mod Rewrite : Mod Rewrite seçeneği, en hızlı süper önbellek seçeneğidir. Tamamen PHP’yi es geçer ve son derece hızlıdır. Süper ön bellekli statik html dosyalarını sunmak için Apache mod_rewrite (veya sunucunuz hangi benzer modül destekliyorsa) modülünü kullanır ve “.htaccess” (gereklidir) dosyasında gereken özel değişiklikleri otomatik olarak yapar. Trafik yoğunluğuna bağlı sunucu istekleri ile çok daha iyi başa çıkar.
  • PHP : Süper önbellekli statik dosyalar PHP ile servis edilir. Eğer varsa süper önbellekli dosyayı sunar ve en az Mod_Rewrite seçeneği kadar hızlıdır. Bu seçenek “.htaccess” dosyasında bir değişiklik yapmaya gerek duymaz fakat permalink yine de gereklidir. Ayrıca bu seçenek ile sayfaların bazı bölümlerini dinamik olarak sunma imkanı da vardır. Eğer çok miktarda bir trafik söz konusu değilse PHP seçeneği oldukça yeterlidir.
  • Legacy caching (Eski tarz sayfa ön belleği) : Bu seçenek her ne kadar bilinmeyen ziyaretçiler için de kullanışlı olsa da daha çok kullanıcı bilgilerine dayalı olarak siteyi sıklıkla ziyaret eden ziyaretçilere yönelik çalışır. Diğer seçeneklere göre daha katı ve yavaş bir seçenektir. Ayrıca, PHP seçeneğinde olduğu gibi bu seçenek ile de sayfaların bazı bölümlerini dinamik olarak sunma imkanı vardır.Not: Eğer ön bellek ile yeni tanışıyorsanız Legacy Caching (Eski tarz sayfa ön belleği) seçeneğini boş verin. İleri düzey kullanıcılar Mod Rewrite seçeneğini seçecektir fakat PHP seçeneği de en az onun kadar hızlıdır.

Wordpress Super Cache Eklentisi Resim 1 Wordpress Super Cache Eklentisi Resim 2

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Hindistan Cevizine Eritilmiş Bakır Dökülürse [Video]

Hindistan Cevizine Eritilmiş Bakır Dökülürse [Video]

26 Aralık 2015
126 Görüntülenme
Pet Şişeden Yapılmış Havalı Tabanca

Pet Şişeden Yapılmış Havalı Tabanca

23 Mart 2016
136 Görüntülenme
Renk Körleri İçin İdeal Chrome Eklentisi

Renk Körleri İçin İdeal Chrome Eklentisi

7 Mayıs 2015
125 Görüntülenme
Dünyanın Anlatılmış En KORKUNÇ Hikayeleri

Dünyanın Anlatılmış En KORKUNÇ Hikayeleri

27 Nisan 2016
123 Görüntülenme