Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Xiaomi, iOSvari MIUI 7 sürümü için Opera Max ile anlaştı

Mobil 20 Ağustos 2015
141 Görüntülenme

Akıllı telefon pazarına yepyeni bir soluk getiren Çinli Xiaomi, Opera ile işbirliğine giderek Android temelli işletim sistemine veri sıkıştırma özelliği ekleyeceğini açıkladı. Bu yeni özellik Xiaomi’nin Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlarda elini güçlendirmesini sağlayacak.

Xiaomi’nin Şubat ayında 100 milyon kullanıcı barajını aşan MIUI adlı işletim sisteminin 7. sürümü 24 Ağustos’ta tanıtılacak. MIUI 7‘nin önceki sürümlerden en belirgin ve işe yarar özelliği de veri sıkıştırma özelliği olacak. Bildiğiniz gibi Opera tarayıcılarında veri sıkıştırmayı önemseyen bir girişim ama Opera Max gibi bağımsız bir uygulamayla bir akıllı telefondaki tüm veri kullanımını optimize edebiliyor. (Opera Max, Türkiye pazarına da sunulmuştu.)

Xiaomi de Amerika’yı yeniden keşfetmek yerine Opera’nın bu teknolojisinden faydalanacak ve özellikle veri hızının düşük olduğu pazarlarda Xiaomi telefonlarından alınan verimi yükseltmeye çalışacak.

iOS 7’ye benzeyen MIUI 7’deki yeni özellikler

iOS’a benzerliğiyle dikkat çeken MIUI 7, uygulamaları yüzde 30 daha hızlı çalıştırabilme ve yüzde 10 daha az pil kullanma gibi performans güncellesi de vaadediyor. MIUI 7’de yelefon aramalarda oynatılan kısa video özelliği (showtime), çok büyük (XXL) yazı karakteri tercihi, yüz tanıma özelliğini kullanan ‘baby album’ gibi yenilikler de var bu özellikler Xiaomi’ni rakiplerinden farklılaştırmaya çalıştığını göstermeye yetiyor.

Yeni sürümde Xiaomi’nin Mi Band adlı akıllı bilekliğiyle entegrasyon ve arayüz güncellemeleri olacağı da belirtiliyor.

Hindistan’da da üretime başlayan Xiaomi‘nin Çin pazarında yakaladığı pazar halkimiyetini Hindistan’a da taşıması mümkün olacak mı bilinmez ancak özellikle veri sıkııştırma gibi özelliklerinin yerelleşmede başarılı bir adım olduğunu söylemek mümkün. Xiaomi’nin fiyat/performans konusunda ne kadar iddialı olduğunuysa söyleyemeye gerek bile yok.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Ekran Boyutuna Göre CSS Kodu Yazma

Ekran Boyutuna Göre CSS Kodu Yazma

30 Eylül 2016
765 Görüntülenme
Yandex Çeviriye Elfçe eklendi

Yandex Çeviriye Elfçe eklendi

5 Ocak 2016
176 Görüntülenme
Dünyada Şaka Gibi olan 10 Gülünç Yasak

Dünyada Şaka Gibi olan 10 Gülünç Yasak

14 Mayıs 2016
255 Görüntülenme
Türkiyenin en çekici teknoloji ve pazarlama şirketleri

Türkiyenin en çekici teknoloji ve pazarlama şirketleri

12 Haziran 2015
165 Görüntülenme