Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Xiaomi, iOSvari MIUI 7 sürümü için Opera Max ile anlaştı

Mobil 20 Ağustos 2015
192 Görüntülenme

Akıllı telefon pazarına yepyeni bir soluk getiren Çinli Xiaomi, Opera ile işbirliğine giderek Android temelli işletim sistemine veri sıkıştırma özelliği ekleyeceğini açıkladı. Bu yeni özellik Xiaomi’nin Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlarda elini güçlendirmesini sağlayacak.

Xiaomi’nin Şubat ayında 100 milyon kullanıcı barajını aşan MIUI adlı işletim sisteminin 7. sürümü 24 Ağustos’ta tanıtılacak. MIUI 7‘nin önceki sürümlerden en belirgin ve işe yarar özelliği de veri sıkıştırma özelliği olacak. Bildiğiniz gibi Opera tarayıcılarında veri sıkıştırmayı önemseyen bir girişim ama Opera Max gibi bağımsız bir uygulamayla bir akıllı telefondaki tüm veri kullanımını optimize edebiliyor. (Opera Max, Türkiye pazarına da sunulmuştu.)

Xiaomi de Amerika’yı yeniden keşfetmek yerine Opera’nın bu teknolojisinden faydalanacak ve özellikle veri hızının düşük olduğu pazarlarda Xiaomi telefonlarından alınan verimi yükseltmeye çalışacak.

iOS 7’ye benzeyen MIUI 7’deki yeni özellikler

iOS’a benzerliğiyle dikkat çeken MIUI 7, uygulamaları yüzde 30 daha hızlı çalıştırabilme ve yüzde 10 daha az pil kullanma gibi performans güncellesi de vaadediyor. MIUI 7’de yelefon aramalarda oynatılan kısa video özelliği (showtime), çok büyük (XXL) yazı karakteri tercihi, yüz tanıma özelliğini kullanan ‘baby album’ gibi yenilikler de var bu özellikler Xiaomi’ni rakiplerinden farklılaştırmaya çalıştığını göstermeye yetiyor.

Yeni sürümde Xiaomi’nin Mi Band adlı akıllı bilekliğiyle entegrasyon ve arayüz güncellemeleri olacağı da belirtiliyor.

Hindistan’da da üretime başlayan Xiaomi‘nin Çin pazarında yakaladığı pazar halkimiyetini Hindistan’a da taşıması mümkün olacak mı bilinmez ancak özellikle veri sıkııştırma gibi özelliklerinin yerelleşmede başarılı bir adım olduğunu söylemek mümkün. Xiaomi’nin fiyat/performans konusunda ne kadar iddialı olduğunuysa söyleyemeye gerek bile yok.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Basit Buton Tasarımları 3

Basit Buton Tasarımları 3

28 Eylül 2016
202 Görüntülenme
Twitter yeni hizmetini duyurdu

Twitter yeni hizmetini duyurdu

21 Nisan 2016
190 Görüntülenme
LG, Sürücüleri Kazalara Karşı Uyarıyor

LG, Sürücüleri Kazalara Karşı Uyarıyor

25 Nisan 2016
233 Görüntülenme
Galaxy S7 için Güncelleme Yayınlandı!

Galaxy S7 için Güncelleme Yayınlandı!

3 Mayıs 2016
186 Görüntülenme
Kulağından Çıkan Şaşırttı [Video]

Kulağından Çıkan Şaşırttı [Video]

1 Kasım 2015
233 Görüntülenme