Evden Eve Nakliyat

En Çok Para Kazandıran 20 Meslek

Mr. Robot’tan 10 Efsane Sahne

90’lı Yılların En Popüler 7 Oyunu

Milli Takımların Sloganları

Yahoo, Esports dünyasına özel Android uygulaması yayınladı

Mobil 15 Nisan 2016
101 Görüntülenme

Yahoo bir yandan satın alma tekliflerini toplarken bir yandan da yeni adımlar atmaya devam ediyor. Popüler internet portalı son yılların en hızlı yükselen konularından eSpor için özel bir uygulama yayınladı.

Şimdilik Android için yayınlanan Yahoo eSports uygulaması, Yahoo’nun bu dikeyin önemli isimlerini bir araya getirdiği bir uygulama. Aslında Yahoo daha önce Yahoo Sports Media altında eSpor özelinde bir bölüm açmıştı ve mobil uygulamasında da bu kanalı kullanacağı aşikar.

Yahoo, yeni uygulamasında eSpor konusundaki önemli gelişmeleri, oyun haberlerini ve canlı maç skorlarını paylaşacak. Canlı yayınlar ve geçmiş oyunlar da uygulama üzerinden izlenebilecek. Kısacası Yahoo, eSpor konusunda tek noktadan her şeyi takip edebileceği bir uygulama ile bu dikeydeki kitleyi tek noktada toplamaya çalışacak.

League of Legends, Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive, Heroes of the Storm, ve Street Fighter V gibi şu anda gündemde olan oyunlara önümüzdeki dönemde yeni oyunlar da eklenecek. iOS uygulaması da yakında App Store’daki yerini alacak.

Analizlere göre eSpor konusundaki küresel kitle 2015’te 226 milyon kişiyi buluyor. Oyun yayıncılığı etrafındaki endüstrinin küresel büyüklüğü de 3,8 milyar doları geçiyor. Hal böyle olunca bu alanda atılım yapan şirketler elbette Yahoo ile sınırlı değil. Amazon’un Twitch’i satın alması ve Google’ın YouTube Gaming’i  bu konuda akla gelen önemli örnekler.

Önümüzdeki dönemde eSpor/eSports alanında Türkiye’de ve dünyada neler olacağını da merakla bekliyoruz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Peygamber Kokusu [Video]

Peygamber Kokusu [Video]

14 Şubat 2016
111 Görüntülenme
WordPress PcNET Teknoloji Haberleri Botu – Bot MASTER

WordPress PcNET Teknoloji Haberleri Botu – Bot MASTER

27 Aralık 2015
216 Görüntülenme
WordPress HGT Kişisel Teması

WordPress HGT Kişisel Teması

15 Mart 2015
205 Görüntülenme