Cami Halısı Avrupada Lider Firma Gülseven Halı

Arçelik Güvenilir Servis Hizmetleri

Arçelik Buzdolabı Servisi

WordPress Eklentiye ait Klasör Dizin Adresi Öğrenebileceğiniz Kodlar

Yahoo Japonya, seyahat ve restoran rezervasyon sitesi Ikyuyu satın alıyor

Yatırımlar 16 Aralık 2015
138 Görüntülenme

Japonya’da Yahoo ve SoftBank‘in ortaklığıyla faaliyet gösteren ve Yahoo Japonya olarak isimlendirilen şirketin 15 Aralık’ta topladığı yönetim kurulunda, Japonya’nın önde gelen seyahat ve restoran rezervasyonu girişimi Ikyu’nun hisselerinin alımı için yetki çıktı.

Yahoo Japonya, Ikyu.com’un hisse başına 3 bin 433 Japon Yeni (yaklaşık 28 dolara tekabül ediyor) teklif etti. Bu da Ikyu’nun son hisse fiyatlarına göre hesaplanırsa, Yahoo Japonya’nın Ikyu içi n toplamda 100 milyondan fazla Japon Yeni ödeyeceğine işaret ediyor. Bu tutarın ise ABD Doları karşılığı ise tam 829 milyon dolar.

1998 yılında kurulan Ikyu ilk olarak Japonya’da hotel rezervasyonları yapılmasını sağlayarak ortaya çıkan bir girişimdi. 2006 yılına gelindiğinde ise restoran rezervasyonu özelliğini devreye sokan Ikyu’nun bugünkü müşteri sayısı ise 4 milyondan fazla. Üstelik Ikyu sadece Japonya içinde değil, deniz aşırı ülkelerdeki otel rezervasyonları ya da spa rezervasyonları için de faaliyet gösteriyor.

Ikyu’nun kurucusu ve en büyük hissedarlarından biri olan Masabumi Mori, Yahoo Japonya ile hali hazırda bir sinerji içerisinde olduklarını da aktarıyor. Şirketin Yahoo Japonya tarafından satın alınmasının ardından şirket kendi pazarlarındaki gücünü artırmaya çalışacak ve ayrıca zengin ve lüks hayat yaşayan müşterileri hedefleyen yeni dikeylerde de şansını deneyeceğini açıkladı.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
WordPress Webtekno Teknoloji Haberleri Botu

WordPress Webtekno Teknoloji Haberleri Botu

9 Haziran 2015
678 Görüntülenme
Sabri Reyiz Amerika’da

Sabri Reyiz Amerika’da

1 Mayıs 2016
121 Görüntülenme
Logitech’e 10 Prestijli Tasarım Ödülü

Logitech’e 10 Prestijli Tasarım Ödülü

17 Şubat 2015
90 Görüntülenme
Kalbi Göğüs Kafesi Dışında Atan Çocuk [Video]

Kalbi Göğüs Kafesi Dışında Atan Çocuk [Video]

5 Aralık 2015
167 Görüntülenme