Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Yatırımcılar çıldırmış olmalı: Gif sitesi Giphy, 55 milyon dolar yatırım aldı

Yatırımlar 18 Şubat 2016
180 Görüntülenme

GiF uzantılı görsel arama motoru Giphy.com, 55 milyon dolar daha yatırım aldı. ‘Yatırımcılar çıldırmış olmalı’ dedirten C serisi yatırım turuna Lightspeed Venture Partners liderlik etti ve Giphy’nin toplam yatırım tutarı yaklaşık 80 milyon dolara ulaştı.

General Catalyst Partners, Betaworks gibi bilindik yatırımcılara mevcut yatırımcılar da eşlik etmiş ve Giphy’nin yatırım sonrası değerlemesi 300 milyon dolara yükselmiş. Giphy, Slack ve Facebook Messenger’a entegre olmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti ancak halen gelir kazanmanın yolunu bulmuş değil.

Giphy’nin kurucusu Alex Chung, elbette reklam, sponsorlu içerik üzerinden gelir kazanabileceklerini söylüyor. Bir diğer gelir kanalı ise mesajlaşma uygulamalarından gelecek para olabilir ama bu yöntemlerin ne kadar gelir getireceği ve kullanıcıları ne kadar etkileyeceği şimdilik bir soru işareti.

2013’te kurulan girişim, kullanıcıların içerik paylaşımıyla zenginleşirken, canlı yayınlardan GiF üretmeyi de sağladığı için ilgiyi sürekli olarak üzerinde tutmayı başarıyor. Web sitesi üzerinden ve Giphy Cam uygulamasıyla da kullanıcıların kolayca GiF formatında görüntü üretmesini sağlıyor. Elbette bu içerikler de Giphy arama motorunda yerini alabiliyor.

Türkiye’de benzer bir girişimin bu denli popüler olması mümkün olur muydu bilmem ama sorulması gereken bir soru daha var; Türkiye’de hangi yatırımcı bir GiF sitesine yatırım yapardı?

Şunu da eklemeden geçmeyelim; yıllar önce Bobiler.org benzeri Canv.as 3 milyon dolar yatırım almıştı ama daha sonra kapandı. Üstelik girişimin kurucusu 4Chan’in kurucusu Christopher Poole idi.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Amazon binden fazla sahte yorumcuya dava açıyor

Amazon binden fazla sahte yorumcuya dava açıyor

19 Ekim 2015
135 Görüntülenme
Online Erkek Giyim – Modayı Tıkla

Online Erkek Giyim – Modayı Tıkla

1 Eylül 2016
400 Görüntülenme
Beyaz Show Tarkan Bile Evlenmiş

Beyaz Show Tarkan Bile Evlenmiş

11 Mayıs 2016
237 Görüntülenme
Yuvarlak Müzik Player

Yuvarlak Müzik Player

17 Ocak 2017
334 Görüntülenme