Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Yemek Sepeti, 31 Mayıs’ta Rekabet Kurumu’na sözlü savunma yapacak

Girişimler 25 Nisan 2016
216 Görüntülenme

Bundan tam 1 yıl önce Rekabet Kurumu‘nun YemekSepeti.com hakkında bir soruşturma açılmasına karar verdiğini paylaşmıştık. Yayınlanan yeni bir karara göre 31 Mayıs 2016 tarihinde Yemek Sepeti’nin sözlü savunması alınacak.

Mayıs 2015’te Delivery Hero tarafından satın alınan Yemek Sepeti hakkındaki soruşturma, ismi açıklanmayan bir kişi veya kurum tarafından yapılan şikayetin incelenmesi üzerine, ‘baskı ve promosyon uygulamalarıyla müşterilerin rakiplerle çalışmasının engellendiği’ gerekçesiyle başlatılmıştı.

Yeni açıklanan karara göre sözlü savunma aşamasına gelinmiş ve Yemek Sepeti’nin söz konusu şikayete dair sözlü savunması 31 Mayıs Salı günü alınacak. Yayınlanan Rekabet Kurumu kararının tamamını aşağıda bulabilirsiniz.

Yemek Sepeti Elektronik İletişim Tanıtım Pazarlama Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin en çok kayrılan müşteri şartı uygulamaları ve fiili münhasırlık uygulamaları yoluyla 4054 sayılı Kanun’un 4. ve 6. maddelerini ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik olarak yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Bahse konu şirket ile ilgili sözlü savunma toplantısı, 31 Mayıs 2016 Salı günü, saat 11.00’de yapılacak.

Toplantıya katılmak isteyen şikayetçi ve üçüncü kişilerin, “Rekabet Kurulu Nezdinde Yapılan Sözlü Savunma Toplantıları Hakkında Tebliğ” uyarınca, toplantı konusu ile ilgili menfaat ilişkilerini ortaya koyan bilgi ve belgeleri içeren dilekçeyle 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü mesai saati sonuna kadar Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
GoPro’ya Periscope Dopingi!

GoPro’ya Periscope Dopingi!

27 Ocak 2016
167 Görüntülenme
Bu Hangi Bisküvinin İçi? – Gözler Kapalı Tatma

Bu Hangi Bisküvinin İçi? – Gözler Kapalı Tatma

10 Nisan 2016
182 Görüntülenme
Oradan Buradan Seçmece Eğlenceli Tweetler

Oradan Buradan Seçmece Eğlenceli Tweetler

27 Mayıs 2016
187 Görüntülenme
Terminator yüzüğü ister misiniz?

Terminator yüzüğü ister misiniz?

26 Haziran 2015
118 Görüntülenme
WordPress Özel Sayfalar Oluşturma

WordPress Özel Sayfalar Oluşturma

8 Kasım 2015
431 Görüntülenme