Volkan Bilimci, Aktif Haldeki Volkanın içine Düştü!

Google Oturum Sorunu Üzerine Resmi Açıklama

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Allo masaüstüne geliyor

Öğrenci odaklı mobil sadakat uygulaması Mumbara, Denizli’den Anadolu’ya yayılmak istiyor

Yemeksepeti girişimlerinden irmik.com da kapandı

E-Ticaret 2 Kasım 2015
188 Görüntülenme

Yemeksepeti‘nin dikey girişimlerinden biri daha kapandı. Yöresel gıda ürünlerine odaklanan Lokum.com‘dan sonra restoranlar için pazar yeri girişimi irmik.com da faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı.

Yemeksepeti’ne üye restoranlar için bir pazar yeri olarak hayata geçirilen irmik.com, Aralık 2012’de açılmış ve yaklaşık 15 milyar dolarlık Horeca (hotel, restoran, cafe) pazarının restoranları kapsayan payına göz dikmişti. O tarihte, Türkiye’deki restoranların sayısı da 100 bin olarak paylaşılmıştı.

Daha sonra (Ocak 2015) İstanbul’dan başlamak üzere Türkiye geneline hizmet vermeye başlayacağını duyuran irmik.com, hedefinin büyük olduğunu düşündürmüştü ancak gelinen noktada işler pek de yolunda gitmişe benzemiyor.

irmik.com üzerinde yayınlanan açıklamaya göre 1 Kasım 2015 itibarıyla irmik.com’un hizmetlere son verilmiş. Şimdiye dek 250 binin üzerinde ürün satışı (un, içecek vs.) yapılmış ve irmik.com’a ayrılan kaynakların da yemekle ilgili ‘kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak’ farklı projelere aktarılması kararlaştırılmış.

İrmik.com’un kapanma kararının DeliveryHero stratejilerine uygun şekilde alındığı düşünmek en mantıklısı gibi duruyor. Yemeksepeti’nin bundan sonra da, aynı stratejiyle, yemek siparişiyle direkt alakalı yenilikler yapacağını tahmin ediyorum.

Ocak ayındaki haberimizde 1500’ün üzerinde restoranın irmik.com’dan faydalandığını ve 2014 yılı boyunca 10 bine yakın sipariş alındığını paylaşmıştık. İrmik.com’da yayınlana açıklamanın tamamını aşağıda okuyabilir, her zaman olduğu gibi yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Restoranları tedarikçilerin en uygun fırsatlarıyla buluşturma vizyonuyla hareket eden irmik.com, bugüne dek yüzlerce tedarikçiden 250.000’in üzerinde ürün sattı. Restoranlar için en kazançlı alışveriş hedefiyle yüzlerce ton un, yüz binlerce litre içecek ve daha birçok ürünün satışına aracı olan irmik.com, 01.10.2015 itibarıyla faaliyetlerini sonlandırıyor.

Bir Yemeksepeti projesi olan irmik.com’un kaynaklarını, Yemeksepeti altında yine yemekle ilgili, kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştıracak farklı projelere yönlendireceğiz.

Bu zamana kadar bizimle birlikte olan tedarikçilerimize, özverili ekibimize ve on binlerce siparişinizle bizi tercih etmiş olan siz değerli müşterilerimize çok teşekkür ederiz.

Vermiş olduğunuz siparişlerinizle ilgili sorularınız için info@irmik.com adresine e-posta atabilir ya da 0212 306 70 40 no’lu telefon üzerinden müşteri hizmetlerimizle görüşebilirsiniz.

Sevgilerimizle,

irmik.com Ekibi

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Cristiano Ronaldo Evini Gezdiriyor [Video]

Cristiano Ronaldo Evini Gezdiriyor [Video]

23 Aralık 2015
156 Görüntülenme
Basit CSS Drop Down Menu Tasarımı

Basit CSS Drop Down Menu Tasarımı

2 Ekim 2016
184 Görüntülenme
Metal Topun Ortada Kalmasını İsteyen Alet

Metal Topun Ortada Kalmasını İsteyen Alet

14 Eylül 2015
155 Görüntülenme
Twitter Toplu Takip Etmek Kodu – Javascript & jQuery

Twitter Toplu Takip Etmek Kodu – Javascript & jQuery

19 Haziran 2016
1.160 Görüntülenme