Çağrı Merkezleri Derneği’nin Yeni Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Rengin Ağılönü Oldu

Yüzde yüz Türk girişimi Getir’den Yemeğini Sıcak Sevenlere Çözüm GetirYemek Hizmete Açıldı

2019’da kripto yatırımları güvende tutacak 5 öneri

Kaliteli Site Yaptırmak İçin Sadeceon Yeter!

Yeni Bir Hata, Web Sayfası Üzerinden Sisteminizi Çökertiyor

İnternet Haberleri Pazartesi Mayıs 29th, 2017
1.101 Görüntülenme

Windows 7 kullanıcıları, bu sıralar büyük sıkıntılarla savaşıyorlar. WannaCry fidye yazılımı ile çileden çıkan kullanıcılar yeni bir hata ile karşı karşıyalar. Ars Technica, hatanın kötü amaçlı bir web sitesinin dizin yolunda “$ MFT” ismi ile resim dosyası yüklemeye çalışmasına izin vermesi ile alakalı olduğunu açıkladı. Windows NTFS dosya sisteminde yer alan özet meta veri dosyaları, “$ MFT” kullanır ve Windows 7 ve Windows 8 bu dizin adını işleyemez. Dosyayı işleyemeyince PC’yi kilitleyen işletim sistemleri, sizi zorla yeniden başlatmaya teşvik eder.

WannaCry Şakasıyla Babasından Harçlık Koparmaya Çalışan Çocuk Karakolluk Oldu

Windows 95 ve Windows 98 zamanlarında “c: con con” yazınca bilgisayarın çöktüğü günleri hatırlatan bu yeni hata, belirli bir süre sonra bilgisayarın mavi ekran vermesine sebep oluyor. The Verge, Windows 7’de Internet Expoler üzerinden açtığı web sayfasında bu hatayı test etti. Bir web sitesi resminde “c: $ MFT 123” isimli bir dosya adı kullanılarak yapılan test, makineyi kilitleyerek yeniden başlatmak zorunda bıraktı. Esasında dosya sistemini kilitleyen bu hata, bir süre sonra mavi ekrana geçebilir. O yüzden, deneme yaparken de dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

Polyurea İzolasyon Pazartesi Mayıs 29th, 2017

Son dönemde dijital ortamdaki güvenliğimizi tehlikeye düşürebilecek bu tip tehditler her ne kadar endişemizi arttırıyor olsa da, Microsoft gibi bir devin böyle tehditlere pabuç bırakmayıp çıkaracağı güvenlik güncellemeleri ile gereken önlemleri alacağına inanmakta insanı bir nebze olsun rahatlatıyor.

Prekast Firmaları Çarşamba Ocak 24th, 2018

Popüler olduğu dönemde yakın bir arkadaşımın başına gelmişti. Gerçekten oldukça can sıkıcı ve endişe verici bir durum. Neyse ki gereken güncellemeler oldukça hızlı bir şekilde yayınlanarak hızlıca önlem alındı.

yanginmerdivenim.net Pazar Şubat 11th, 2018

Windows 7 başlı başına sorunlu bir işletim sistemi zaten. İlk çıktığı dönemde 6 ay kadar kullanmıştım ama yaşadığım sorunlar nedeniyle kaldırmıştım. Neyse ki günümüzde windows’un çok daha gelişmiş sürümleri mevcut.

Benzer İçerikler