İğne Oyası Yazma Modelleri ve Gelişimi

Rüzgar gülü fiyatları; Rüzgar Gülü Nedir

SEO Paketleri İçerisinde Ne Satın Alıyorsunuz?

Türkiye Drone Ligi başlıyor

Yeni nesil dağıtım servisi Postmates, Amazon Prime modelini uygulayacak

Mobil 4 Nisan 2016
276 Görüntülenme

Herhangi bir dükkandan istediğiniz ürünü alıp getiren Postmates, Amazon’a karşı yeni bir atak daha yapıyor. Postmates Plus Unlimited adlı hizmetiyle aylık tek bir ödeme karşılığında ücretsiz teslimat özelliğini başlatıyor. Tabi bazı sınırlar dahilinde.

Daha önce kurye fiyatını 2,99 dolar olarak sabitleyen Postmates, bu yeni servisinde 9,99 dolar aylık ücret karşılığında, Plus olarak etkiletli satıcılardan 30 dolar üzeri harcamalarında teslimat ücreti ödemeyecek. Yani Plus satıcılarından ayda 4 kez 30 dolar ve üzeri sipariş veren kullanıcılar, avantajlı bir tercih yapabilecek.

Ayda 1 milyon teslimat yapan Postmates’in paylaştığı bilgiye göre hemen hemen her iki satıştan biri 30 dolar ve üzerinde. Plus satıcılarından yapılan alışverişlerin oranı ise yüzde 40. Plus üyesi satıcıların sayısı açıklanmıyor ama Postmates yıl sonunda ABD’nin 40 bölgesinde 10 bin Plus üyesi işyerine ulaşmayı hedefliyor.

“En büyük rakibimiz Amazon”

Postmates Plus Unlimited yeniliğinin Amazon Prime‘ın bir benzeri olduğuna şüphe yok. (Ayrıca bkz: eBay Plus) Ama daha önemlisi Postmates’in Büyümeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kristin Schaeffer, baştan beri Amazon’a karşı bir tavırla yola çıktıklarını söylüyor ve Amazon’un mümkün olan her modeline karşı bir seçenek sunabileceklerini ima ediyor.

Amazon’u en büyük rakipleri olarak gördüklerini söyleyen Schaeffer, Amazon’un depolar üzerinden yerel satışları artırma hedefine karşılık, Postmates’in perakende mağazalarını odak noktasına alarak büyüdüğünü ifade ediyor.

Şimdiye kadar 138 milyon dolar yatırım alan ve 2015’ten bu yana dükkanlara 350 milyon dolarlık satış yaptıran Postmates, önümüzdeki yıl kârlılığı yakalamayı hedefliyor. Önümüzdeki 1 yıl içinde Postmates’in neler yapacağını merakla bekliyoruz ama Amazon’un bu iş fazla büyümeden Postmates’i satın alıp almayacağını veya rakip bir iş çıkarıp çıkarmayacağını da düşünmeden edemiyorum.

ABD’de bu modeli uygulayan Postmates benzeri başka girişimler olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Super Mario Bros 30 yaşında!

Super Mario Bros 30 yaşında!

14 Eylül 2015
233 Görüntülenme
Toy Engine ile iPad Üzerinden Kendi Oyununuzu Yapın

Toy Engine ile iPad Üzerinden Kendi Oyununuzu Yapın

6 Haziran 2015
234 Görüntülenme
Clash of Kings bir yıl içinde 65 milyon indirmeyi geçti

Clash of Kings bir yıl içinde 65 milyon indirmeyi geçti

17 Ağustos 2015
186 Görüntülenme