Eklenti için Admin Panelinde Menü ve Alt Menüler Oluşturma | Eklenti Kodlama

Eklenti Tanımlama Yazar Adı, Eklenti Adı, Versiyon Bilgisi | Eklenti Kodlama

Periscope İndirme Bağlantısı ve Uygulama Hakkında Detaylı Bilgi

Ucuza Uçmanın Keyfini Sürün

Yetişkinlerde akıllı telefon kullanımının en hızlı arttığı ülke Türkiye

Mobil 28 Şubat 2016
172 Görüntülenme

Washington merkezli Pew Araştırma Merkezi, yeni küresel çalışmasında akıllı telefon kullanım oranlarını detaylı şekilde masaya yatırıyor. Araştırmada Türkiye’deki akıllı telefon kullanım oranlarına da yer veriliyor.

Pew, gelişmiş ülkelerde teknoloji ve internet kullanımının elbette daha yüksek olduğunu ancak gelişmekte ülkelerin aradaki farkı kapatmak üzere ilerlediğini gösteriyor. Akıllı telefon ve internet kullanım oranının gelirle olan doğrusal ilişkisine de değiniliyor.

2013’te 21 gelişmekte olan ülkenin internet kullanım medyanını yüzde 45 olarak veren Pew, 2015’te bu oranın 2015’te yüzde 54’e yükseldiğini ifade ediyor. Araştırmaya dahil edilen 11 gelişmiş ülkede ise bu oran yüzde 87. Türkiye’nin sıralamadaki yerine baktığımızda ise Türkiye yüzde 72  ile küresel ortalamanın (%67) üzerinde yer alıyor.

Ülkemizin genç nüfusunda akıllı telefon ve internet kullanımının yüksek olması pekala bilindik bir durum ve Pew’in araştırmasına da bunu gözler önüne seriyor. Türkiye’de 18-34 arası gençlerde akıllı telefon kullanım oranı yüzde 93 olarak veriliyor.

34 yaş üzeri yetişkinlerde ise aynı oran yüzde 53’te kalıyor ancak aynı kitleye küresel çerçevede bakıldığında, Türkiye 31 puan artışla ilk sırada geliyor. 2013-2015 arasındaki perpsektifte Türkiye’yi Ürdün, Malezya ve Şili takip ediyor.

Sosyal ağ uygulamalarının kullanım oranı

Pew, yine yetişkinler dikkate alındığında sosyal ağ uygulamalarının kullanımında Türkiye’yi 5. sırada gösteriyor. İlk 5 ülke Ürdün (%90), Endonezya (%89), Filipinler (%88), Venezüela (%88) ve Türkiye (%87) şeklinde sıralanıyor.

Detaylı olarak şu adreste görebileceğiniz araştırmanın aslında çok sürpriz sonuçları yok. Genel olarak bildiğimiz eğilimleri somutlaştırıyor ve Türkiye pazarının aslında mobil uygulamalar açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu bir kez daha doğruluyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Bu Nasıl Şehir İsmi Böyle

Bu Nasıl Şehir İsmi Böyle

10 Eylül 2015
155 Görüntülenme
Rocket Internet 1 milyar euroluk büyüme fonu kuruyor

Rocket Internet 1 milyar euroluk büyüme fonu kuruyor

15 Ağustos 2015
130 Görüntülenme
Hangi Oyuncak Daha Pahalı? – Yarışmacı Sizsiniz

Hangi Oyuncak Daha Pahalı? – Yarışmacı Sizsiniz

7 Mayıs 2016
143 Görüntülenme
Mortal Kombat X Oynayanlara Müjde

Mortal Kombat X Oynayanlara Müjde

17 Ocak 2016
200 Görüntülenme