Türkiye Drone Ligi başlıyor

Artık Youtube’un da okulu var

Youtube Videolarını Arkadaşlarınızla Birlikte Canlı İzleyin!

28. Yılını Kutlayan WWW.’nin Yaratıcısından Ciddi Uyarı!

Yuvarla, STK’lar için fon yönetim altyapısını zipleyip, FonZip markasıyla sunmaya başladı

Girişimler 21 Ocak 2016
200 Görüntülenme

Türkiye’de son dönemde kurulan en başarılı sosyal girişimlerden biri olan Yuvarla, bugüne kadar kullandığı fon yönetimi odaklı bulut çözümünü FonZip markası altında sunmaya başladı. Kurucu ortağı Emre Danacı’nın deyimiyle ‘zip’lenen bu çözümler, STK’larla birlikte dernek ve vakıfların bağış, üye, aidat ödemelerini ve CRM operasyonlarını tek elden yönetmelerini sağlıyor.

Yuvarla online alışverişlerde, müşterilerin toplam tutarın küsuratını yukarıya yuvarlayarak aradaki farkı seçtikleri Sivil Toplum Kuruluşuna (STK) bağışlamasını sağlayan hizmetiyle 2015 yılında 130 binden fazla alışverişçi tarafından kullanılmış.

Bugüne kadar TEMA, UNICEF, Kızılay, AKUT, WWF, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Türk Eğitim Vakfı, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk), TEV, KAÇUV, ÇEKÜL ve ALS Derneği gibi çok sayıda vakıf ve STK’ya ulaşan Yuvarla, halihazırda tüm bu iş ortaklarına bağış altyapısı sunuyordu. Emre’den aldığımız bilgilere göre bu STK’lara Yuvarla altyapısı üzerinden geçtiğimiz Aralık ayında aktarılan bağış miktarı 1.4 Milyon TL’yi geçmiş.

Yuvarla’nın FonZip adıyla bu çözümü ayrı bir servis olarak sunmaya başlamasında ise geçtiği yeniden yapılanma süreci etkili. Kar amacı gütmeyen bir girişim olarak yola çıkan Yuvarla’nın Türkiye’deki yasal düzenlemeler gereği bir Vakıf olarak konumlanması gerekiyor ve girişim yakın zamanda Yuvarla Vakfı’nı kurmayı planlıyor. Kurulan FonZip’in ise Yuvarla Vakfı’nı finansal açıdan desteklemesi planlanıyor.

Halihazırda söz konusu kuruluşların ihtiyaçlarını iyi bilen Yuvarla ekibi, FonZip ile dernek ve vakıflar, üye ve destekçi veri tabanlarını FonZip’e yükleyerek anında kullanımı çok kolay bir CRM sistemine sahip olmasını sağlıyor. Sistem, geciken aidatların hatırlatılıp online tahsil edilmesinden etkinliklerin ve projelerin yönetilmesine kadar STK’ların temel ihtiyaçlarını karşılayan bir yapıya sahip. Buna ek olarak, dernek üyelerinin kendi içlerinde iletişim kurmaları ve online ödeme alamayan kurumların ödeme almasını sağlaması FonZip’in öne çıkan özellikleri arasında. Üç ay boyunca ücretsiz deneme imkanı veren FonZip aylık 28 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor.

Bu ay Sabancı Vakfı tarafından Fark Yaratanlar programına seçilen Yuvarla, Türkiye’deki başarısıyla uluslararası alanda da bilinirliğini arttırıyor. Girişim, Ashoka tarafından Changemaker seçildikten sonra geçtiğimiz geçtiğimiz Kasım ayında Harvard Üniversitesi ve MIT tarafından Social Enterprise as a Bridge for Regional Cooperation başlığı altında Generational Ambassadors ilan edildi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Karışık Html Menü

Karışık Html Menü

20 Kasım 2016
251 Görüntülenme
Brain it on the truck! – 40. Bölüm – 1. Dünya

Brain it on the truck! – 40. Bölüm – 1. Dünya

22 Kasım 2016
273 Görüntülenme
946 Tonu Taşıyan Güçlü Tır [Video]

946 Tonu Taşıyan Güçlü Tır [Video]

19 Ekim 2015
173 Görüntülenme
Erkeklerin Kadınlarda En Çok Beğendiği 7 Detay

Erkeklerin Kadınlarda En Çok Beğendiği 7 Detay

25 Mayıs 2016
202 Görüntülenme